YouTube wprowadza wielkie zmiany dotyczące streamingu - wśród nich płatne subskrypcje!

YouTube wprowadza wielkie zmiany dotyczące streamingu - wśród nich płatne subskrypcje!

Na platformie YouTube mogliśmy już kilkukrotnie zauważyć zmiany dotyczące streamingu. Teraz kolejny otrzymamy okazję do jeszcze większego wsparcia naszych ulubionych twórców poprzez opcje, które mają pozwolić nam na zostanie "sponsorem" wybranego przez nas streamera. Jak się okazuje, dużą część nowych funkcji na YouTube już wcześniej mogliśmy znaleźć na Twitch'u. 


Sponsorowanie ulubionego twórcy wkroczyło właśnie w fazę testów na platformie YouTube Gaming, ale firma postanowiła już dzisiaj poinformować nas o stworzonych przez nich nowościach. Funkcje testowane są na ten moment w miejscu poświęconym głównie transmisjom z gier, ale niedługo mają one także zostać wprowadzone na główną stronę.

Jak dokładnie wygląda proces sponsorowania?

Każdy widz, który chciałby zostać "sponsorem", będzie musiał miesięcznie zapłacić na ten tytuł około $4,99. Dzięki zakupowi otrzymamy dostęp używania specjalnych emoji oraz dostanie odznakę, która świadczyć będzie o tym, że wspiera wybrany przez nas kanał.Nie są to jedyne przywileje. Oprócz tego "sponsor" nie będzie musiał martwić się o tryb "slow mode", ponieważ opłata pozwoli mu uniknąć spowolnienia za zbyt dużą liczbę wiadomości. Twórca będzie mógł także włączyć czat jedynie dla wspierających go osób i dzięki temu tylko oni będą mogli przekazywać swoje wiadomości.

Wymagania

Powyższe zmiany działają na ten moment w 41 krajach świata, w tym także w Polsce. Wśród wymagań, jakie musi spełniać kanał, aby sponsorowanie było możliwe, znajdziemy: zaznaczenie kategorii kanału jako "gaming", włączona monetyzacja na kanale oraz próg minimum 1000 subskrybentów. Warto zaznaczyć, że twórcy znajdujący się w sieciach partnerskich, powinny się z nimi skontaktować, aby funkcja zaczęła działać, o ile nie mają włączonego trybu Super Chatu na swoich transmisjach.

YouTube testuje opcje sponsorowania jedynie na kanałach związanych z gamingiem, ale wkrótce ma wprowadzić ją dla każdego. Jeśli jednak nie posiadasz kanału należącego to kategorii gier wideo, możesz zapisać się do beta-testów sponsoringu na streamach klikając tutaj.

Spełniasz powyższe wymagania? Tak włączysz nowe funkcje!


1. Na komputerze zaloguj się na swoje konto Google.

2. Wejdź na stronę Stan i funkcje: https://www.youtube.com/features.

3. W sekcji Sponsorowanie kliknij przycisk Włącz i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.


Gdy włączysz sponsorowanie na kanale, na stronie kanału, wszystkich stronach odtwarzania i na czacie na żywo, w YouTube Gaming pojawi się przycisk „Wesprzyj”.

YouTube chce konkurować z Twitchem

Dla użytkowników serwisu Twitch.tv nie jest to nic nowego. Wszystkie wyżej wymienione opcje można już od bardzo dawna znaleźć mogliśmy właśnie tam. Obydwie strony próbują konkurować ze sobą, jednak mimo starań YouTube, to nadal Twitch jest częściej wybieranym portalem. Czy po wprowadzeniu nowości cokolwiek ulegnie zmianie. Pozostaje nam tylko oczekiwać na wprowadzenie opcji sponsorowania.

 

Jesteś twórcą? Więcej informacji na temat sponsorowania streamów znajdziesz na oficjalnej stronie YouTube klikając tutaj. 


avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.