Płatna subskrypcja Twittera stała się faktem

Płatna subskrypcja Twittera stała się faktem

Twitter potwierdził wprowadzenie specjalnej miesięcznej subskrypcji o nazwie Blue. Użytkownicy decydujący się na jej zakup otrzymają m.in. opcję wprowadzania poprawek do wpisów przez 30 sekund od publikacji.


Największe platformy społecznościowe są w pełni darmowe i raczej trudno wyobrazić sobie scenariusz, kiedy od użytkowników zażądana zostałaby opłata za np. wejście na Facebooka. Jak się jednak okazuje, Twitter chce zaoferować za pieniądze kilka dodatkowych usprawnień.

Plotki o wprowadzeniu subskrypcji na popularnym serwisie krążyły od dawna. Teraz zostały one oficjalnie potwierdzone - The Twitter Blue zadebiutował w Australii oraz Kanadzie. Użytkownikom przyjdzie za miesięczny dostęp do abonamentu zapłacić 4,49 dol. australijskich lub 3,49 dol. kanadyjskich.

Okej, ale co można zyskać dzięki subskrypcji? Przede wszystkim 30 sekund na usunięcie opublikowanego wpisu lub naniesienie na niego poprawek. Dodatkowo pojawi się system zakładek, który pozwoli konsumentom na posegregowanie swojej głównej tablicy. Ulubione tweety zapisane będą mogły być z kolei w specjalnej bibliotece.

Źródło: Twitter


Źródło: Twitter


Pojawi się więcej możliwości jeśli chodzi o kolorystyczne personalizowanie samej aplikacji lub jej ikony. Poprawiony zostanie również tryb czytania, a członkowie The Twitter Blue będą obsługiwani przez obsługę techniczną poza kolejnością.

Źródło: Twitter


Subskrypcja w przyszłości trafi także do innych krajów - w tym do Polski. W naszym kraju koszt miesięcznego dostępu wynieść ma około 13,99 złotych. Te informacje nie zostały jednak jeszcze potwierdzone.

 

Co sądzicie o subskrypcji na Twitterze? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.