Platforma Zoom wyceniana już na ponad 38 mld dolarów!

Platforma Zoom wyceniana już na ponad 38 mld dolarów!

Platformy pozwalające na przeprowadzanie wideokonferencji stały się obecnie potrzebne bardziej niż kiedykolwiek. Epidemia dotyka każdego kraju na świecie, a skutkiem ubocznym kwarantanny jest brak możliwości przeprowadzenia fizycznych zajęć szkolnych. Uczniowie muszą korzystać z nauczania online, a znaczna większość placówek oświatowych korzysta z pomocy Zoom'a. 


Komunikator założony w 2011 roku znalazł teraz swoje szerokie zastosowanie, bijąc na głowę konkurencyjnego Skype'a czy Google Hangouts ogromną ilością funkcji, przydatnych choćby w e-learning'u. Zoom pozwala na zorganizowanie wideokonferencji z udziałem nawet setki użytkowników oraz posiada dużo przydatnych funkcji ułatwiających pracę zdalną, takich jak udostępnianie pulpitu, czy możliwość dołączenia do rozmowy z dowolnego urządzenia. To właśnie dzięki temu wykorzystywany jest obecnie zarówno do przeprowadzania lekcji w formie online, jak i jako główna platforma komunikacyjna w dużych firmach. Zoom już teraz wyceniany jest na 38 miliardów dolarów, a jego wartość wciąż rośnie. Obecnie aplikacja Zoom jest na szczycie listy najpopularniejszych aplikacji w sklepach obydwu wiodących systemów mobilnych, iOS oraz Android. Z danych udostępnionych przez firmę Sensor Tower wynika, że w zeszłym tygodniu Zoom był drugą najczęściej pobieraną aplikacją, zaraz za TikTokiem. Tylko w tym tygodniu do grona użytkowników aplikacji dołączyło aż 20 milionów osób. 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.