Planeta Abstrakcja dostarczyła pomocą humanitarną dla Ukrainy

Planeta Abstrakcja dostarczyła pomocą humanitarną dla Ukrainy

Twórcy kanału Planeta Abstrakcja ruszyli w kwietniu z pomocą humanitarną na Ukrainę. YouTuberzy inicjatywę przeprowadzili z pomocą Fundacji Historia Vita, wraz z którą zebrali już ponad 400 tysięcy złotych na rzecz naszych wschodnich sąsiadów. Teraz na kanał trafiła relacja Borysa i Oli z trasy na wschód Ukrainy.


Losy humanitarnej akcji kanału Planeta Abstrakcja mogliśmy śledzić w kwietniu na Instagramie twórców. To właśnie tam podróżnicy informowali o trwającej zbiórce pieniędzy, zakupie najpotrzebniejszych produktów oraz o postępach w trasie na wschód Ukrainy. Relacji z akcji ze względów bezpieczeństwa mieliśmy spodziewać się z opóźnieniem. Tak też się stało, a po powrocie twórców do Polski, na YouTube trafił dokument pt. "Wschód Ukrainy - trasa z pomocą humanitarną". Wspomniany materiał możecie obejrzeć poniżej:Film Borysa i Oli zebrał do tej pory tysiące pozytywnych komentarzy oraz  blisko 300 tysięcy wyświetleń. Wraz z publikacją vloga, para YouTuberów zachęciła do wsparcia zbiórki na dalszą pomoc dla Ukrainy.
Jak wiecie już z naszego nowego odcinka wspólnie z Fundacją Historia Vita zakładamy zbiórkę, by cały czas nieść pomoc dla Ukrainy. Początkowo myśleliśmy, że sami zrobimy kilka kursów dowożąc jedzenie dla najbardziej potrzebujących, ale szybko przekonaliśmy się, że warto działać wspólnie.

W ramach akcji, udało zebrać się już ponad 410 tysięcy złotych. Zrzutkę twórców, którą współtworzy także Fundacja Historia Vita, możecie wesprzeć poniżej.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.