Twórcy Gothica obchodzą swoje 20-lecie - zobacz co przygotowali fani

Twórcy Gothica obchodzą swoje 20-lecie - zobacz co przygotowali fani

Gothic - już to jedno słowo wystarczy, aby w głowach wielu osób pojawił się obraz tej kultowej serii stworzonej przez niemieckie studio Piranha Bytes. Dzisiaj obchodzi ono swoje 20-lecie powstania - warto z tej okazji po prostu podziękować jego pracownikom.


Oprócz pisania artykułów na APYnews.pl, od ponad roku zajmuję się tworzeniem materiałów dotyczących w głównej mierze właśnie produkcjom studia Piranha Bytes. W zeszłym roku mogliśmy być świadkami 15 rocznicy powstania pierwszej części sagi Gothic (z tej okazji zrealizowałem projekt "Gothic - Potęga Społeczności") oraz 10-lecia ostatniej odsłony tejże kultowej trylogii (wtedy pojawił się film "Gothic 3 - Odrodzenie"). Teraz przyszedł czas na tytułowy jubileusz, a co za tym idzie - na specjalny materiał z podziękowaniami prosto od fanów.W Polsce społeczność graczy, która zagrywała bądź nadal zagrywa się w Gothic'a jest ogromna więc sądzę, iż tego typu gest na pewno sprawi, że chociaż w kilku osobach zapali się iskra sentymentu. Swoją cegiełkę w postaci krótkiej wypowiedzi dorzucił w projekcie Patryk "Rojo" Rojewski, który, jak wiadomo, również jest fanem gier studia Piranha Bytes. Sam film znajdziecie poniżej:Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla wszystkich pracowników studia!

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.