Pionowe reklamy pojawią się na YouTube

Pionowe reklamy pojawią się na YouTube

YouTube ogłosił, że na mobilnej wersji aplikacji reklamy będą wyświetlały się także w pionie. Dla niektórych może być to tylko zmiana kosmetyczna, jednak niesie ona za sobą odrobinę większe konsekwencje.


Pionowe reklamy na YouTube dadzą większe pole do popisu dla reklamodawców, którzy już od jakiegoś czasu domagali się takiej możliwości od serwisu. A było o co walczyć, bo reklamy wyświetlane w ten sposób zwiększają świadomość marki, gdyż zajmują one zdecydowanie większą powierzchnię ekranu niż w przypadku reklam horyzontalnych niewłączonych na pełny ekran. Zobaczcie jak to wygląda:Pionowe reklamy na YouTube nie są jednak efektem wyłącznie woli reklamodawców. Takie bowiem są aktualne trendy, które wyznacza Instagram, IGTV czy Facebook Watch, na których można oglądać video w pionie. Być może serwis w ten sposób przygotowuje siebie i swoich użytkowników do wprowadzenia pionowych filmów?

Gra jest warta świeczki, ponieważ ponad 70% czasu spędzanego na YouTube jest właśnie przy pomocy smartfonów. Pionowe reklamy oczywiście będą wprowadzane stopniowo i każdy może je dostać w nieco innym terminie.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.