Pinterest otwiera swoje biuro w Warszawie

Pinterest otwiera swoje biuro w Warszawie

Pinterest to popularny na całym świecie serwis społecznościowy, który ma już ponad 400 mln użytkowników. W naszym kraju nie jest jeszcze tak znany, ale już teraz korzystają z niego ponad 3 mln Polaków. W ostatnim czasie, firma postanowiła, że otworzy swoje nowe biuro w Warszawie.


Biuro Pinteresta ma być pierwszym tego typu centrum przedsiębiorstwa w Europie Środkowej. Celem powstania tego miejsca jest zwiększenie intensywności prac zespołów inżynierów, co ma wpłynąć na jeszcze lepsze działanie aplikacji - zarówno dla użytkowników, jak i reklamodawców.

Nowe Centrum Inżynieryjne, bo taką nazwę ma nosić nowe biuro, będzie odpowiedzialne między innymi za rozwój obszarów wideo oraz rozpoznawania obrazów na Pintereście oraz w aplikacji Vochi, która należy do giganta.

Pinterest – Lista ponad 150 przydatnych narzędzi – Jacek Kłosiński

Trzeba przyznać, że inwestycja firmy robi spore wrażenie i pozwoli ona na zatrudnienie kolejnych osób w stolicy naszego kraju. Jak dowiadujemy się z komunikatów firmy, Pinterest poszukuje obecnie specjalistów zajmujących się tworzeniem treści wideo na urządzenia mobilne i AR, a także specjalizujących się w rozpoznawaniu obrazów.

Pinterest został założony w 2010 roku i jest platformą inspiracji wizualnej, która służy do znajdowania różnych pomysłów wedle wybranych zainteresowań. Aplikacja pozwala także na szybki zakup wybranych produktów dobranych do gustu danego użytkownika, a także na śledzenie ulubionych twórców. Firma chwali się, że jej użytkownicy do tej pory zapisali ponad 30 miliardów Pinów.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.