Mecz piłki nożnej o 100 tys. $ z udziałem Virtus.pro w Katowicach?

Mecz piłki nożnej o 100 tys. $ z udziałem Virtus.pro w Katowicach?

Zmagania najlepszych zawodników e-sportowych na świecie rozpoczęły się już wczoraj w katowickim Spodku, który przyciągnął tysiące fanów League of Legends. Prawdziwe emocje rozpoczną się dla wielu jednak dopiero w przyszły piątek, kiedy to (jeśli tylko pomyślnie przejdą przez fazę grupową) chłopacy z Virtus.pro wkroczą na scenę. Oprócz rozgrywek w Counter-Strike: Global Offensive będziemy być może świadkami meczu w... piłkę nożną. 


Nie chodzi tu o wirtualną potyczkę w FIFIE, lecz prawdziwy mecz piłki nożnej - z realnymi zawodnikami i realną, okrągłą piłką. Na tak oryginalny i dotąd niespotykany pomysł postanowili wpaść zawodnicy zespołu Virtus.pro. Ideę podsunęła pierwsza jednak brazylijska drużyna SK Gaming, która ze swoimi fanami przebywa obecnie na bootcampie. Przedstawiciele teamu zaplanowali bowiem mecz w Kolonii, podczas którego w szranki staną gracze SK przeciwko uczestnikom zlotu. Jarosław "pasha" Jarząbkowski w odpowiedzi na zamieszczony tweet zaproponował podobne spotkanie, lecz w Polsce podczas IEM Katowice 2017. Stawką miałoby być 50 tys. dolarów.

 Propozycja polskiego zawodnika została bardzo pozytywnie przyjęta przez graczy SK Gaming. Co więcej - kapitan zespołu nie próżnował i podniósł stawkę meczu dwukrotnie. Oczywiście, nie mamy pojęcia na ile te wymiany zdań są publikowane w formie żartu, a na ile przedstawiają poważną zachętę do zrobienia czegoś innego i nowego. Na ten temat wypowiedział się już dyrektor organizacji Virtus.pro, który obiecał, że po weekendzie porozmawia z organizatorami IEM Katowice na temat rozegrania meczu piłki nożnej podczas wydarzenia i gdy tylko coś na ten temat będzie wiadome to publicznie wszystkich o tym poinformuje.

 Nie mamy wątpliwości, że gdyby udałoby się coś takiego zorganizować to taka akcja zyskałaby ogólną aprobatę. Jesteśmy bardzo ciekawi jak na propozycję zareagują organizatorzy IEM'u.

Jak dobrze znasz ekipę Virtus Pro? Sprawdź się w naszym quzie!


virtus.pro-quiz Jak dobrze znasz drużynę Virtus Pro? Sprawdź się w quizie! Kliknij w obrazek aby rozpocząć!


 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.