Pies pająk Wardęgi prześcignięty pod względem wyświetleń na polskim YouTube!

Pies pająk Wardęgi prześcignięty pod względem wyświetleń na polskim YouTube!

Chyba trudno znaleźć taką osobę, która nie widziała najpopularniejszego pranka Sylwestra Wardęgi na YouTube - psa pająka. Opublikowany w 2014 roku materiał zdobył olbrzymią liczbę wyświetleń, której przez ostatnie lata nie mógł dorównać kolejny polski film, aż do dziś!


Muntant Giant Spider Dog od SA Wardęgi był niemałym fenomenem na polskim YouTube. Jako tak naprawdę pierwsza polska i w pełni autorska produkcja na portalu, zdobył w krótkim czasie międzynarodową popularność. Psa pająka oglądały dziesiątki milionów osób z całego świata, a materiał kilka miesięcy po publikacji, stał się TOP1 najchętniej oglądanym filmem o tematyce rozrywkowej na YouTube w całym 2014 roku. Dziś jego liczba wyświetleń wynosi nieco ponad 176 milionów i 131 tysięcy. Mimo tego, nie jest to rekord całego polskiego YouTube. W tej chwili, wyżej od niego są już dwa rodzime materiały.Przez lata powyższy materiał był uważany za najchętniej oglądany polski materiał na YouTube, jednak nie była to prawda. Animacja do utworu "Gummi Miś - Bańkę Łap", cały czas miała więcej wyświetleń i na ten moment ma już ich ponad 208 milionów, co prawdopodobnie przez wiele miesięcy, a może i lat nie zostanie pobite.

Dziś nastąpiła jednak zmiana na szczycie, gdyż film Wardęgi został prześcignięty przez... klip do utworu Sławomira - "Miłość w  Zakopanem". To właśnie on zdobył już 176 milionów i 162 tysiące wyświetleń, bijąc tym samym rekord polskiego YouTubera. Warto jednak przy okazji wspomnieć, że liczba wyświetleń zawdzięcza swój sukces nie tylko popularności piosenki, ale także temu, że jako piosenka, był odtwarzany wiele razy. Oba filmy - prank Sylwestra jak i teledysk Sławomira, zdetronizowały w ostatnich miesiącach słynne "Kaczuchy", mające 162 miliony wyświetleń.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.