Pierwszy sukces drużyny Izaka!

Pierwszy sukces drużyny Izaka! "Dziki" wystąpią na Mistrzostwach Polski ESL CS:GO

Na początku marca, podczas IEM Katowice 2017, ogłoszona została organizacja Izako Boars. Nowo powstała drużyna już od początku swojego istnienia daje o sobie znać - na razie jednak tylko w granicach naszego kraju.


Katowickie wydarzenie było najprawdopodobniej idealnym momentem na ujawnienie przez Piotra "Izaka" Skowyrskiego swoich planów odnośnie chłopaków, z którymi na początku bieżącego roku wygrał w Szwecji turniej Asus ROG Community Challenge Grand Finals. Mogliśmy więc spodziewać się, że internetowy twórca będzie chciał pójść bardziej oficjalną drogą. Do składu trafiły trzy debiutujące w styczniu osoby, a pozostałe dwie zostały ogłoszone nieco później.

Izako Boars już zbiera swoje pierwsze żniwa w postaci świetnie rozegranych meczy kwalifikacyjnych do Mistrzostw Polski ESL w Counter-Strike: Global Offensive. "Dziki" w decydującym spotkaniu (podczas trzeciego turnieju eliminacyjnego) od czuli się dość pewnie - ich przeciwnikami było ALSEN Team. Pierwsza mapa bezkompromisowo została rozegrana lepiej przez zespół Izaka. Dopiero na drugiej AT zaczęło stawiać dosyć mocny opór, który koniec końców (po naprawdę ostrych finałowych rundach) został przez IzakoBoars zwalczony.Tym samym zawodnicy wywalczyli sobie awans do fazy grupowej głównej części Mistrzostw Polski ESL w CS:GO. Weźmie w niej udział osiem zespołów - cztery z nich przedostaną się do spotkań LANowych. Data pierwszych rozgrywek nie jest jednak na razie znana - kwalifikacje kończą się bowiem dopiero dziewiątego kwietnia. Pula turnieju wynosi 70 tys. zł.

 

SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ NA TEMAT CS:GO W QUIZIE NA NASZEJ STRONIE!Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.