Pierwszy rzut oka na nowy Ataribox!

Pierwszy rzut oka na nowy Ataribox!

Już od jakiegoś czasu Atari pracuje nad wypuszczeniem nowej konsoli. Pierwsze zajawki na temat nowego pudła dostaliśmy w zeszłym miesiącu. Wczoraj Atari postanowiło uchylić rąbka tajemnicy i podzielić się kilkoma dodatkowymi informacjami na temat nadchodzącego urządzenia.




Pierwsze informacje na temat nowej konsoli o nazwie Ataribox pojawiły się w trakcie czerwcowego E3. Jedyne co wtedy dostaliśmy, to 21-sekundowy teaser, który poza rozbudzeniem ciekawości fanów nie powiedział nam zbyt wiele. No, może tyle, iż nowa konsola podobnie jak Atari 2600 ma mieć drewnianą (lub stylizowaną na taką) obudowę.



W mailu skierowanym do fanów Atari ujawniło wczoraj kilka dodatkowych szczegółów. I choć w dalszym ciągu pozostaje wiele niewiadomych, mgła tajemnicy wokół konsoli powoli zaczyna się przerzedzać. Konsola ma na celu przypaść do gustu zarówno starym, jak i nowym fanom Atari. Potwierdziły się domysły, iż Ataribox jak jego przodek będzie dostępny w wersji drewnianej, lecz również w wersji czarno-czerwonej. Konsola ma posiadać 4 porty USB, port HDMI oraz SD, a co chyba najważniejsze, obsługiwać ma zarówno klasyczne, jak i nowe gry Atari.  Na tę chwilę zespół Atari nie podał więcej szczegółów, takich jak specyfikacja konsoli, cena czy planowana data premiery. Pozostaje więc czekać na kolejną dawkę informacji. Co sądzicie o nowym Atariboxie?




Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl