Kolejna rocznica pierwszego filmu na YouTube!

Kolejna rocznica pierwszego filmu na YouTube!

Może trudno sobie to niektórym wyobrazić, ale YouTube nie istniał od początku powstania internetu i były czasy, w których nie było miejsca na wrzucenie krótkiego filmiku z zoo. A przecież takie filmy nie mogą przechodzić bez echa, dlatego dzisiaj świętujemy 13. rocznicę pierwszego filmu na YouTube! 


Dokładnie 23 kwietnia 2005 roku jeden z twórców YouTube'a, Jawed Karim, udostępnił na nim pierwszy film w historii. Na kilkunastosekundowym wideo widać go we własnej osobie oraz słonie, które według niego mają długie trąby. Trudno się z nim nie zgodzić:Poza symboliką filmu i faktem, że osoba, która pierwsza napisała w komentarzu "pierwszy", naprawdę może być pierwsza, to oczywiście nie ma w nim nic szczególnego.

Próżno już szukać filmów w jakości 240p albo, o zgrozo, 144p, tak jak w tym przypadku. Pokazuje to, jak bardzo YouTube poszedł do przodu i jak bardzo zmieniła się rzeczywistość nie tylko wirtualna, ale także ta wokół nas. Chociaż słonie nadal mają długie trąby i to się na szczęście nie zmieniło.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.