Pierwszy film na YouTube ze zmienionym opisem. Krytykuje usunięcie licznika łapek w dół

Pierwszy film na YouTube ze zmienionym opisem. Krytykuje usunięcie licznika łapek w dół

Opis pierwszego filmu na YouTube został właśnie zmieniony, by skrytykować decyzję portalu odnośnie ukrycia licznika łapek w dół pod wszystkimi opublikowanymi materiałami.


"Me at the zoo" to pierwszy film na YouTube. Pojawił się tam ponad szesnaście lat temu (dokładnie 24 kwietnia 2005 roku) Jego twórcą jest Jawed Karim - współzałożyciel platformy, który po przejęciu przez Google otrzymał jej akcje o wartości 64 milionów dolarów.

Wspomniany materiał jest regularnie wspominany - głównie przy okazji np. urodzin samego portalu. Głośno robi się o nim również, gdy wprowadzone są w jego obrębie... pewne modyfikacje. W 2013 roku opis "Me at the zoo" został zmieniony i krytykował konieczność posiadania konta Google+.

Teraz mamy po raz kolejny do czynienia z tego typu sytuacją. Opis filmu brzmi bowiem następująco:
Kiedy każdy YouTuber jest zgodny co do tego, że usuwanie łapek w dół jest głupim pomysłem, to najprawdopodobniej tak jest. Próbuj ponownie, YouTube 🤦‍♂️

Źródło: YouTube


To jednak nie wszystko. Pewien użytkownik forum Reddit dostrzegł komentarz Jaweda pod materiałem informacyjnym odnośnie usunięcia licznika łapek w dół. Brzmi on następująco: "Matt nie wygląda na podekscytowanego, ponieważ wie, że to zła decyzja".

Źródło: Reddit


Większość osób popiera słowa współzałożyciela YouTube, lecz część z nich zwraca także uwagę na pewien fakt. Konto "jawed" przez lata było kilka razy kradzione i tak naprawdę nie do końca wiadomo czy dostęp do niego wciąż ma pierwszy właściciel. Miejmy nadzieję, że tak.

 

Co sądzicie o decyzji YouTube odnośnie usunięcia licznika łapek w dół pod filmami? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.