Są pierwsze wyniki wielkiej akcji charytatywnej YouTuberów!

Są pierwsze wyniki wielkiej akcji charytatywnej YouTuberów!

Jakiś czas temu byliśmy świadkami startu zbiórki na jedzenie oraz wodę dla ludzi zamieszkujących jeden z najbiedniejszych krajów na świecie - Somalię. To wydarzenie było o tyle niezwykłe, że wszystko powstało z inicjatywy popularnych zagranicznych internetowych twórców, którzy chcieli pomóc tym, którzy na co dzień muszą toczyć trudną walkę o przetrwanie.
Pod koniec marca bieżącego roku pojawił się na naszym portalu tekst przedstawiający świetny projekt charytatywny kilku zagranicznych YouTuberów, którzy postanowili wesprzeć mieszkańców Somalii. Artykuł ten możecie przeczytać w tym miejscu. Od tamtego momentu zakładany próg zbiórki (2 miliony dolarów) został przekroczony, co oznaczało początek realizacji wielkiego planu.Akcja charytatywna zyskała tak duży rozgłos dzięki swojemu rozmachowi, że do organizatorów zgłosiła się pewna linia lotnicza, która zaoferowała prywatny samolot, który przetransportuje ich, jak i część jedzenia do Afryki. Na całą pomoc dla Somalii udało się jednak zebrać ponad 2,5 miliona dolarów - całość przeznaczona zostanie dla potrzebujących. Nie cala kwota jednak wydana będzie na jedzenie czy wodę. Eksperci doradzili YouTuberom, aby za ten budżet wspomóc lokalne organizacje, co umożliwi nie tylko na chwilowe zaspokojenie potrzeb mieszkańców, a pomoże w ogólnym rozwoju chociaż części kraju.Część zakupionych lokalnie zapasów (kasza, ryż, itd.) została już wysłana w odpowiednim transporcie do Afryki. Woda natomiast została przewieziona specjalnymi ciężarówkami - ponad 90 tys. litrów. Jest to dopiero początek pomocy temu ubogiemu krajowi, lecz spoglądając na wszystkie zdjęcia z pierwszych działań wiadomo, że zainwestowane przez tysiące ludzi pieniądze nie poszły na marne.Casey Neistat opublikował na swoim kanale specjalny materiał, w którym wraz z głównym inicjatorem projektu (Jérôme Jarre) opowiada o przebiegu całej akcji. Ukazane są również na filmie ciekawe ujęcia z samej Somalii, na których możemy ujrzeć chociażby w jaki sposób żyją tamtejsi ludzie i jak bardzo potrzebna jest im pomoc w postaci pitnej wody czy pożywienia.


Co sądzicie o tej akcji charytatywnej? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.