Oto pierwsza wirtualna influencerka

Oto pierwsza wirtualna influencerka

Świat dziś został opanowany przez ludzi idealnych, którzy na swoich profilach kreują perfekcyjny wizerunek. Pomagają im w tym różnego rodzaju programy komputerowe i aplikacje, dzięki którym ich zdjęcia przyjmują nieskazitelną formę. A co gdyby influecerką z Instagrama okazała się postać stworzona w pełni komputerowo?


Firma ModelingCafe wygenerowała komputerowo pierwszą modelkę – Immę, która posiada konta na Instagramie i Twitterze. Efekty pracy wybitnych grafików są niesamowite. Tworzą jej zdjęcia, przenosząc wygenerowaną w 3D głowę na rzeczywiste ciało oraz tło. Bez dokładnego przyjrzenia się, ciężko jest znaleźć jakieś niedogodności.Imię modelki pochodzi od słowa "teraz". Ma ona idealnie dobrane proporcje oraz wyróżnia się niesamowitym stylem, co na pewno dodatkowo przyciąga obserwatorów. W przyszłości firma ModelingCafe planuje tworzenie z udziałem Immy animacji w czasie rzeczywistym. Biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania przedsiębiorstwa jest to na pewno możliwe.Rozwój technologii po raz kolejny nas zadziwia. Miejmy tylko nadzieję, że wirtualne profile w niedługim czasie nie zawładną całym Internetem. O wyjątkowości zdjęć bardzo często przecież świadczą przypadkowe zdarzenia i ludzkie błędy, które w tym przypadku są zminimalizowane praktycznie do zera.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.