Pierwsza rocznica organizacji Pompa Team! Co stało się przez ten rok?

Pierwsza rocznica organizacji Pompa Team! Co stało się przez ten rok?

Tydzień temu świętowaliśmy pierwszy rok istnienia organizacji Pompa Team. Przez ten okres czasu inicjatywa bardzo się rozwinęła, ale stworzyła jedne z najpopularniejszych i najbardziej utytułowanych drużyn na polskiej scenie e-sportowej. Jakie osiągnięcia udało im się zdobyć w ciągu roku? 
Rok temu Isamu wraz z Nitozyniakiem postanowili rozpocząć działalność organizacji Pompa Team. YouTuberzy tworzyli grupę nazywaną Pompa Teamem już wcześniej, jednak dopiero wtedy w ich szeregach pojawiła się pierwsza drużyna zajmująca się profesjonalną grą w Counter Strike: Global Offensive. Swój pierwszy występ przed publicznością mieli oni na turnieju Epicenter Copernicup. Zespół jednak okazał się dość niekompletny i potrzeba było kilkunastu zmian, aby znaleźć odpowiedni skład teamu.W lutym do organizacji dołączyli kolejni zawodnicy, którzy także zajmowali się grą Counter Strike: Global Offensive. Od tego czasu na scenie  oglądać możemy dwie drużyny - Pompa Team Black oraz Pompa Team Yellow. Gracze PT Yellow już wcześniej trenowali w tym samym składzie. Pierwszy raz mogliśmy zobaczyć zawodników w żółto-czarnych barwach podczas Pucharu Polski Cybersport i aż do teraz nie było w nim żadnych zmian.

PT Black może pochwalić się 1 miejscem w kwalifikacjach do Polskiej Ligi Esportowej oraz zwycięstwem podczas turnieju Gamer Lan Rzeszów. PT Yellow natomiast zdobyło między innymi 1 miejsce w turniejach GG League Poznań oraz Let's Play Częstochowa. Zajęli oni również 2 miejsce w Pucharze Polski Cybersport.Nie możemy również zapomnieć o drugiej grze, którą zajmuje się Pompa Team, czyli o League Of Legends. Również tutaj odnoszą oni sukcesy. Ich pierwsze zmagania mogliśmy obserwować w marcu, kiedy przy swoim występie rozpoczynającym karierę w Pompa Teamie wygrali Puchar Polski Cybersport. Oprócz tego zajęli 2 miejsce w GeForce Cup oraz 3 miejsce podczas ESL Mistrzostw Polski. 

Przed zawodnikami jeszcze wiele okazji do zajęcia wysokich miejsc oraz zdobywania coraz to nowych sukcesów. Mamy nadzieję, że kolejny rok ich pracy będzie jeszcze lepszy od poprzedniego i trzymamy kciuki za następne osiągnięcia!

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.