Pierwsza Mafia wraca do sklepów!

Pierwsza Mafia wraca do sklepów!

Mafia: The City of Lost Heaven to dla nas bez wątpienia tytuł kultowy, który jako jeden z niewielu potrafił rzucić wyzwanie gigantowi w postaci Grand Theft Auto. Pewnie wielu graczy ucieszy fakt, że Mafia właśnie wróciła do dystrybucji cyfrowej i już teraz ponownie może zagościć na naszych komputerach!


Pierwsza część Mafii, którą wyprodukowało czeskie studio Illusion Softworks, mimo 15 lat na karku, nadal cieszy się sporą popularnością. Wielu fanów szczególnie ceni sobie dopieszczoną fabułę, która trzyma wysoki poziom nawet w porównaniu z dzisiejszymi tytułami. Na ponowną dystrybucję cyfrową Mafii zdecydował się serwis GOG.com (Parę lat temu gra dostępna była również na Steamie) w cenie nieco ponad 40 złotych. Dostępna wersja ma jednak znaczącą wadę - zabraknie w niej wielu utworów muzycznych, które ze względów licencyjnych musiały zostać wycięte z gry. Jest to ogromna strata, bo soundtrack z Mafii pozwalał bardzo dobrze wczuć się w klimat Stanów Zjednoczonych lat 30. XX wieku.Wszystkie niezbędne informacje do nabycia gry możecie znaleźć pod tym linkiem. Mimo wybrakowanej warstwy dźwiękowej i kulejącej już szaty graficznej - warto poświęcić czas temu tytułowi. Dla starszych graczy będzie to nostalgiczny  powrót do korzeni, a dla nowych możliwość zapoznania się z prawdziwą legendą rynku.


Jak wspominacie pierwszą Mafię? Koniecznie dajcie znać o tym w komentarzach pod artykułem.


Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.