Pierwsza książka Pauliny z kanału Mówiąc Inaczej!

Pierwsza książka Pauliny z kanału Mówiąc Inaczej!

Język polski uznawany jest za jeden z najtrudniejszych języków na świecie i nie bez przyczyny tak wiele osób ma z nim problemy. Nie tylko ludzie z zagranicy próbujący go zgłębić, lecz niestety również i my, Polacy popełniamy błędy w wymowie i pisowni.


Złożoność języka polskiego jest również i piękna, ponieważ gdy poprawnie się nim posługujemy możemy dostrzec jego dostojność i pewnego rodzaju szlachetność. No właśnie – najpierw wypadałoby poznać tajniki prawidłowej polszczyzny.


Z pomocą przychodzi Paulina Mikuła, która od ponad dwóch lat prowadzi kanał Mówiąc Inaczej, gdzie opowiada o najczęstszych błędach językowych popełnianych przez ludzi i ciekawostkach dotyczących naszej ojczystej mowy.


W zeszłym roku jednak Paulina postanowiła rozpocząć pisanie własnej książki, do której przygotowania czyniła już przed założeniem swojego kanału na YouTube. Niedawno jej dzieło zostało wydane. „Mówiąc Inaczej” to książka, która rozwiewa wątpliwości językowe i pokazuje, że przy odrobinie chęci poprawna polszczyzna może być wspaniałą rozrywką. Warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób posługujemy się naszym językiem. Czy przypadkiem nie kaleczymy go zbyt mocno? Posługując się przekazem mówionym, czy pisanym należy zwracać uwagę na to, jak się wyrażamy.


Już 23 kwietnia w Gdańsku odbędzie się spotkanie z autorką w księgarni Matras. Więcej informacji na wydarzeniu na Facebook'u: https://www.facebook.com/events/217692301953169/


Zwracacie uwagę na swoje błędy językowe i staracie się pracować nad poprawną polszczyzną? Piszcie w komentarzach!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.