PewDiePie już niedługo przestanie być numerem 1 na YouTube!

PewDiePie już niedługo przestanie być numerem 1 na YouTube!

Felix Kjellberg, czyli znany wszystkim PewDiePie królował pod względem subskrypcji nieprzerwanie od sierpnia 2013 roku. Żadna gwiazda telewizji posiadająca swoje konto na YouTube, piosenkarz, sportowiec czy firma nie była w stanie mu choćby dorównać - aż do teraz. Najprawdopodobniej w przeciągu najbliższych tygodni światowy TOP 1 ulegnie zmianie. 


Mimo wielu kontrowersji owianych wokół postaci PewDiePie'a, jego kanał stale rósł, zyskując tysiące, a nawet miliony nowych użytkowników. Wraz z uzyskaniem 50 milionów subskrypcji YouTuber obiecał zakończyć swoją działalność i tym samym usunąć kanał, co finalnie jednak nie nastąpiło. W tym czasie, gdy Felix parodiując innych twórców zdobywał miliony łapek w górę i w dół, indyjska wytwórnia muzyczna i studio filmowe T-Series nieustannie zdobywało coraz więcej pogłosu i popularności, co w efekcie przyniosło im drugie miejsce w rankingu subskrypcji na świecie. Jak donosi Social Blade w październiku bieżącego roku Kjellberg zostanie zdetronizowany właśnie przez ten kanał.W chwili pisania tego artykułu PewDiePie zgromadził na swoim kanale na YouTube 65,8 miliona subskrypcji, podczas gdy zbliżające się do niego studio T-Series osiągnęło już liczbę 60,1 miliona. Według danych przyrostów 24. października ma nastąpić zmiana w czołówce, kiedy to nowy lider tabeli osiągnie 67,5 miliona subskrybentów, wyprzedzając "o włos" drugie miejsce, posiadające wówczas 67,3 miliona. Dodatkowo w przeciągu pół roku różnica między ilością subskrypcji na obu  kanałach ma się zwiększyć nawet o 14 milionów.
Całą tą sytuację Felix prześmiewczo skomentował w poniższym materiale:Warto także wziąć pod uwagę fakt, że od czerwca T-Series gromadzi na swoim kanale średnio 143.800 subskrybentów dziennie, podczas gdy PewDiePie znacznie mniej - tylko 28 300 subskrybentów. Niewątpliwe robi to ogromne wrażenie zwłaszcza, że dotychczasowy król YouTube'a w swojej szczytowej formie (marzec 2014) mógł pochwalić się 74 000 subskrybentami dziennie. Poza ogromnymi przyrostami indyjskie studio zgromadziło 47 miliardów wyświetleń (do 18,6 miliarda Felixa) poprzez opublikowanie 12 600 filmów (do 3 600 ).

Nie zmienia to jednak faktu, że dalej będzie można uważać Felixa za najpopularniejszego twórcę na YouTube, gdyż T-Series jest wielką firmą i potężnym organizmem, zaś Felix opiera swój kanał głównie na własnym wizerunku.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.