Fan PewDiePie'a zhakował stronę Wall Street Journal

Fan PewDiePie'a zhakował stronę Wall Street Journal

Wyścig pomiędzy PewDiePie, a T-Series o miano najpopularniejszego kanału YouTube na świecie trwa w najlepsze. Mimo olbrzymich przyrostów indyjskiego studia, Felix, a właściwie jego fani, nie dają za wygraną. Teraz poszli o krok dalej!


Strona Wall Street Journal - jednej z najpopularniejszych gazet świata, została zhakowana przez fana PewDiePie'a, który jak wszyscy inni chce utrzymać go na pozycji TOP1 na YouTube. Przerobił on sponsorowany post na stronie gazety, edytując go w taki sposób, że widoczna na stronie była notka z przeprosinami skierowanymi w stronę Pewdsa. Te dotyczyły rzekomych przekłamań informacji o Felixie przez ich dziennikarza, który w dalszej kolejności miał zostać przez to zwolniony z pracy. Dalej pojawił się fragment o sponsorowaniu PewDiePie'a przez Wall Street Journal w celu wygrania jego walki z  T-Series. Ostatnie zdanie jednak rozwiało wszystkie wątpliwości dotyczące tego, czy ten wpis jest prawdziwy, czy może jest tylko żartem. Zobaczcie sami!Zhakowaną podstronę szybko usunięto, a Wall Street Journal ogłosiło już, że nie pozostawi tej sprawy bez odpowiedzi, a także zajmie się wyciągnięciem konsekwencji wobec osoby odpowiedzialnej za atak. Jak wiemy, nieprzypadkowo został on przeprowadzony na ich portal. WSJ odpowiadało bowiem za wiele artykułów stawiających PewDiePie'a w negatywnym świetle, po których w internecie zrobiło się na tyle głośno, że część reklamodawców zrezygnowała ze współpracy z Felixem.

Powyższy przykład podobnie jak ten sprzed ostatnich tygodni, kiedy to haker zaatakował dziesiątki tysięcy drukarek w celu subskrybowania Pewdsa, dokładnie pokazuje, jak wiele są w stanie zrobić fani PewDiePie'a, aby ten pozostał najpopularniejszym YouTuberem świata. Jak myślicie, jak długo to jeszcze potrwa?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.