PewDiePie zablokowany na szwedzkim Twitterze!

PewDiePie zablokowany na szwedzkim Twitterze!

Kilka dni temu szwedzkie media społecznościowe zostały zalane ogromną ilością oskarżeń w sprawie umieszczania wielu znanych osób na tzw. "liście nienawiści" na oficjalnym szwedzkim koncie Twitter. Wśród nich znalazł się najbardziej znany YouTuber świata - PewDiePie.
@Sweden to oficjalne konto na Twitterze prowadzone przez Szwedzki Instytut w celu promowania turystyki kraju. Co tydzień prowadzony jest przez inną osobę, która pokazuje nowe zakątki państwa. Użytkownicy Ci mają prawo także do blokowania osób, których wskażą.Ostatni właściciel konta "zabawił się" w blokowanie wybranych przez siebie osób, prawdopodobnie dla tego, że nie zgadzał się z ich poglądami politycznymi. Na liście pojawiło się tysiące profili, a wśród nich znaleźli się YouTuberzy tacy jak PewDiePie czy JonTron. Warto przypomnieć, że owi twórcy internetowi nieraz spotkali się z oskarżeniami za dokonywanie kontrowersyjnych dowcipów lub rasistowskich komentarzy.Jak można się domyśleć, na reakcję ze strony zablokowanych nie trzeba było czekać długo. Osoby te dość negatywnie zareagowały na zaistniałą sytuację, czego powodem mogło być nieporozumienie spowodowane różnicami językowymi.

Szwedzki Instytut przeprosił internautów i dodał, że pomimo tego wykroczenia będzie prowadził walkę z ogólnym hejtem i trollingiem w szwedzkich mediach. Dyrektor ds. Komunikacji oznajmił: "Widzimy, że nienawiść w Internecie jest poważnym problemem dla wolności słowa. To ogranicza naszych kuratorów. To przeraża i sprawia, że dialog międzyludzkimi maleje. Mamy nadzieję, że będziemy kontynuować naszą pracę, która pomoże znaleźć dobre wyjście dla bardziej ludzkiego Twittera".

Sprawdź swoją wiedzę na temat PewDiePie w naszym quizie!


Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.