PewDiePie tłumaczy, dlaczego zabrakło go w YouTube Rewind 2017

PewDiePie tłumaczy, dlaczego zabrakło go w YouTube Rewind 2017

Tegoroczny YouTube Rewind był chyba najbardziej kontrowersyjnym i jednym z mniej udanych w historii. Świadczą o tym między innymi statystyki - w jeden dzień pobił on rekord największej ilości łapek w dół spośród wszystkich dotychczasowych Rewind'ów, o czym możecie przeczytać tutaj. Znaczące było również to, że zabrakło w nim największych gwiazd YouTube'a - włącznie z PewDiePie, który tłumaczy swoją absencję.


PewDiePie pojawiał się w każdym YouTube Rewind od 2013 roku - tym bardziej jego brak rzuca się w oczy. Czy PewDiePie nie wystąpił w YouTube Rewind 2017, bo tego nie chciał? Otóż okazuje się, że nie został on zwyczajnie zaproszony do wzięcia w nim udziału.

Możemy się tylko domyślać, dlaczego PewDiePie nie został zaproszony do  podsumowania YouTube'a, gdyż nie tłumaczy on tego na udostępnionym przez siebie filmie. Prawdopodobnie ma to związek z kontrowersjami, jakie wzbudzał wokół siebie w 2017 roku. W styczniu tego roku PewDiePie stracił wsparcie Disney'a po tym, jak zapłacił dwóm mężczyznom w Indiach, aby trzymali plakat z napisem "Śmierć wszystkim Żydom". Jest to zaledwie jeden z jego "wybryków", stąd zapewne decyzja YouTube'a o niezapraszaniu go.

Poniżej znajduje się film PewDiePie z wyjaśnieniami:Pewds stwierdza, że brak zaproszenia oznacza, że nie jest częścią YouTube'a. Zaznacza jednak, że nie jest on zły na YouTube i rozumie decyzję właścicieli.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.