PewDiePie stracił miano najbardziej wpływowego internauty świata!

PewDiePie stracił miano najbardziej wpływowego internauty świata!

Forbes to amerykański dwutygodnik o tematyce biznesowej, w którym czasami pojawiają się również wiadomości ze świata internetu. W tym roku w zestawieniu najbardziej wpływowych internautów nastąpiła pewna zmiana na podium.
Pewien czas temu na stronie internetowej Forbes została opublikowana lista 10 najbardziej wpływowych ludzi internetu. Od dłuższego czasu wśród tych osób królował największy YouTuber na świecie - PewDiePie. Po ostatniej publikacji uległo to zmianie, a na pierwsze miejsce wskoczył Markiplier - amerykański twórca, który od 2012 roku zdobył ponad 17 milionów subskrypcji.Przyczyny tej zmiany są różne. Jedną z nich może być fakt, iż w ostatnim czasie Markowi Fischbachowi (Markiplier) udało się zgromadzić z pomocą widzów ponad 1,12 milionów dolarów na cele charytatywne. Niewątpliwie przyciągnęło to uwagę nie tylko Forbesa, ale i wielu innych mediów. Kolejnym powodem, dla którego PewDiePie stracił pozycję lidera jest ostatnia afera wokół jego antysemickich treści, co doprowadziło do zerwania kontraktu z Disneyem. Więcej na ten temat znajdziecie w naszym artykule, do którego link znajdziecie tutaj.
Lista 10 najbardziej wpływowych ludzi internetu została stworzona na podstawie mierzenia zasięgów i widowni. Uwzględniono w niej tylko twórców, którzy rozpoczynali karierę w internecie, a w swojej działalności posługują się przeważnie jeżykiem angielskim. Wśród niej znaleźli się nie tylko YouTuberzy, ale również streamerzy i profesjonalni gamerzy. Lista 10 najbardziej wpływowych osób prezentuje się następująco:Warto również dodać, że powyższa dziesiątka gromadzi łącznie na swoich kanałach ponad 152 miliony subskrypcji. Łączna ilość polubień na ich stronach na Facebooku wynosi 11,36 milionów. Na Twitterze śledzi ich łącznie 28,19 milionów obserwatorów, a na Instagramach - 34,82 miliony. Podsumowując, całkowity zasięg "wielkiej dziesiątki" wynosi 228 milionów.

Sprawdź swoją wiedzę na temat PewDiePie, rozwiązując quiz na naszej stronie!Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.