PewDiePie traci umowę z YouTube w ramach jego własnego serialu!

PewDiePie traci umowę z YouTube w ramach jego własnego serialu!

 

Dziś dosłownie cały internet obiegła informacja o tym, że Disney zakończyło współpracę z największym na świecie YouTuberem - PewDiePie'em. To jednak nie koniec problemów tego twórcy...


O samej sprawie dotyczącej zakończenia współpracy pomiędzy Disney'em a Felixem przeczytacie w naszym dzisiejszym artykule, do którego przejdziecie klikając tutaj. Po kilku godzinach od ogłoszenia tej wiadomości, na światło dzienne wyszła informacja mówiąca o tym, że YouTube także postanowiło w pewien sposób odłączyć się od kooperacji z "Pewdsem". Skąd ta decyzja?

pewdiepie_koniec

Dokładanie tak samo jak w przypadku Disney'a, chodzi tu antysemickie żarty jakich dopuścił się YouTuber w swoich ostatnich materiałach. Felix zamieścił między innymi film, w którym pokazuje dwóch Hindusów trzymających tabliczkę z napisem "Death to all Jews".

Konsekwencją tego jest fakt, że nie powstanie zapowiadany już kilka miesięcy temu i prawdopodobnie częściowo nagrany drugi sezon serialu "Scare PewDiePie". Pierwszy sezon tego płatnego i publikowanego na "YouTube Red" programu obejmował 10 odcinków i cieszył się naprawdę sporą popularnością.

scare_pewdiepie

Tak brzmi oficjalny komunikat YouTube o zakończeniu współpracy w ramach serialu:
We’ve decided to cancel the release of ‘Scare PewDiePie’ season 2 and we’re removing the PewDiePie channel from Google Preferred.

Google Preferred to oficjalny program YouTube, który polega na dostępie użytkowników do materiałów płatnych. To właśnie z niego korzystał PewDiePie w ramach publikacji jego serialu. Jak możemy wyczytać w powyższym komunikacie, YouTuber nie ma już możliwości korzystania z programu, ponieważ jego kanał został po prostu usunięty...

 

A czy Ty znasz dobrze PewDiePie i myślisz, że wiesz o nim wszystko? Sprawdź się w naszym quizie!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.