PewDiePie ostro komentuje nową politykę YouTube

PewDiePie ostro komentuje nową politykę YouTube

PewDiePie przyzwyczaił nas do tego, że często zabiera głos w sprawach, które dotyczą społeczności jego kanału. Ostatnio jednym z nich była zmiana polityki serwisu YouTube. Oto co powiedział o niej twórca. 


W ostatnich dniach YouTube zmienił fragment swojej polityki mówiący o przeciwdziałaniu nękaniu. Serwis zapowiedział przy tym, że w planach ma usunięcie tysięcy kont, które przedstawiają teorie spiskowe, wywyższają daną grupę lub rasę na tle innych lub po prostu zawierają mowę nienawiści. Felix zmiany nazwał kuriozalnymi i stwierdził, że nie jest pewny tego, czy tak naprawdę na coś wpłyną.YouTuber wytłumaczył, że zmiany mają jedynie na celu uniknięcie odpowiedzialności przed reklamodawcami, którzy przez tego typu treści rezygnują ze współpracy z gigantem. PewDiePie skrytykował tym samym nową politykę YouTube za to, że wiele razy zdarza im się usunąć film ze względu na nienawiść, mimo tego, że wcale jej tam nie znajdziemy. Twórca podał przykład kanału historycznego, który został zbanowany z YouTube za umieszczenie w celach naukowych fragmentu przemówienia nazisty. Felix stwierdził, że chciałby aby nienawiść była usuwana z portalu, ale chciałby także, aby wszelkie pomyłki nie miały nadal miejsca.

Twórca w swoim materiale odniósł się także do głośnej sprawy sprzed kilku dni - afery pomiędzy producentem wideo i pisarzem - Carlosem Maza, a konserwatywnym YouTuberem Stevenem Crowderem, którego dotknęła nowa polityka portalu. Media głównego nurtu krytykowały zachowania twórcy dokładnie tak jak w przypadku poprzednich afer PewDiePie. Doświadczony szwed powiedział, że z praktyki wie, że taka nagonka przyniesie twórcy YouTube więcej korzyści niż strat.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.