PewDiePie drwi z YouTuberów nagrywających o koronawirusie

PewDiePie drwi z YouTuberów nagrywających o koronawirusie

W sieci znaleźć można mnóstwo materiałów odnośnie koronawirusa SARS-CoV-2 od osób często nie mających pojęcia o panującej zarazie. Twórczość tychże użytkowników postanowił wyśmiać PewDiePie.


Pandemia koronawirusa (SARS-CoV) objęła swoim zasięgiem niemalże cały świat. Globalną sytuację postanowili wykorzystać oszuści i osoby chcące dorobić się na ludzkiej panice. Do tego grona zaliczają się wszyscy twórcy internetowi, którzy nagrywają materiały o wirusie nie mając o tymże problemie większego pojęcia.

Do właśnie tych ludzi zwrócił się PewDiePie. Felix nagrał krótki film, gdzie w dosyć sarkastyczny i ostry sposób wypowiada się na temat licznych produkcji na temat koronawirusa SARS-CoV-2 i choroby COVID-19.
Naprawdę lubię materiały na temat koronawirusa, które teraz pojawiają się na YouTube. Wszystkie zaczynają się od słów - "nie jestem ekspertem". Serio? Nie pie**ol, że nie jesteś ekspertem od koronawirusa.

Nie da się ukryć, że PewDiePie ma trochę racji. Dlatego radzimy Wam nie oglądać dziesiątek filmów na temat pandemii, a słuchać sprawdzonych instytucji i źródeł. Dziś równie głośno zrobiło się po tym, jak niektórzy twórcy postanowili odnieść się do relacji Mateusza z FitLovers, który podzielił się w sieci "fake newsem" dotyczącym koronawirusa. Tak między innymi Sylwester Wardęga wyśmiał całe zajście, natomiast sam przyznał, że również zdarzyło mu się opublikować nieprawdziwą informację w tym temacie, za co przeprosił.Jeśli jednak chcecie obejrzeć coś mądrego o koronawirusie SARS-CoV-2, to śmiało możemy polecić twórczość Dawida Myśliwca z kanału Uwaga! Naukowy Bełkot oraz Kasi Gandor.

 

Co sądzicie o oświadczeniu Felixa? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.