PewDiePie kończy z YouTube?

PewDiePie kończy z YouTube?

Pewdiepie to najpopularniejszy twórca na całym YouTube. Ma za sobą 6 lat stażu, podczas którego osiągnął blisko 50 milionów subskrypcji. Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Felix postanowił zrobić sobie przerwę od nagrywania. To bardzo ciężkie dla tak pracowitej i charyzmatycznej osoby jak on.


Felix cały swój wolny poświęcał nagrywaniu filmików. Zawsze YouTube stawiał na pierwszym miejscu. To dzięki zaangażowaniu i regularności wspiął się na sam szczyt YouTubowego rankingu. Niestety poczuł, że ostatnio zamiast czerpać przyjemność z nagrywania, bardziej się stresuje. Jakiś czas temu zaczął serię vlogów. Natłok pracy związany z nagrywaniem do tego wszystkiego gier czy zajmowanie się własną firmą "Revelmode" spowodował, że odcinki nie były według niego tak żywe i zabawne jakby tego chciał. Do tego wszystkiego, przez tę sytuację, nie starczało mu czasu dla swoich bliskich.


Co dalej? Pewds postanowił zrobić nieco ponad tygodniową przerwę od nagrywania. Na pewno dla wielu z Was będzie to śmieszne. Niektórzy polscy twórcy wrzucają filmy tylko raz na tydzień i to u nas normalne. Niestety nie w przypadku Felixa. Na kanale PewDiePie od lat znajdujemy przynajmniej dwa filmy dziennie i dla jego stałych widzów może to być ogromny szok. Cały ten materiał możecie zobaczyć poniżej. Widać, że twórca ledwo co powstrzymuje się negatywnych emocji. Niestety, czasem nawet najlepsi potrzebują chwili odpoczynku.


Co Felix będzie teraz robił? Tego dokładnie nie wiemy. Być może wyjdzie na jakieś wakacje, a może po prostu przemyśli dokładnie to, co chce robić w przyszłości oraz czego oczekują jego widzowie. Wierzymy w to, że szybko do nas wróci z jeszcze większą energią i zapałem do nagrywania niż dotychczas.


Wiele osób zrozumiało decyzję PewDiePie'a i gratuluje mu odwagi. Niektórzy jednak są zdania, że twórca wykorzystał ten fakt w celach zarobkowych. Chodzi tu o to, że zamieścił przyciągający tytuł oraz przedłużył swój film o "niepotrzebne" 7 minut w celu wepchnięcia jak największej ilości reklam. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ faktycznie outro w najnowszym materiale Pewdsa trwa prawie 2 razy dłużej niż samo zwierzenie się i informowanie o tygodniowej przerwie.


Warto wspomnieć, że to nie pierwsza tego typu sytuacja wśród YouTuberów. Nawet na naszym polskim podwórku coraz więcej twórców daje widzom do zrozumienia, że natłok pracy potrafi nad nimi przezwyciężyć tak mocno, że brakuje im czasu dla swojej rodziny. Przykładem takich twórców jest m.in. Stuu czy Marcin Dubiel, o którym pisaliśmy w osobnym artykule. Przejdziecie do niego klikając tutaj.


A co Wy myślicie o tej całej sytuacji? Czy to dobry ruch ze strony PewDiePie'a? Piszcie w komentarzach!


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl