PewDiePie i wielka afera po rasistowskiej wypowiedzi

PewDiePie i wielka afera po rasistowskiej wypowiedzi

PewDiePie od dłuższego czasu musi naprawdę uważać na słowa jakie wypowiada podczas swoich filmów czy transmisji na żywo. W lutym tego roku głośno było o utracie przez Felixa kontraktu z Disneyem. Niestety historia lubi się jednak powtarzać - twórca znów został postawiony w złym świetle.


Kilka miesięcy temu w sieci zrobiło się głośno o sprawie, gdzie główną rolę grał tytułowy twórca internetowy. Został on oskarżony o przedstawianie na swoich materiałach treści antysemickich, co nie spotkało się z przychylną opinią jego największego partnera - Disneya. Kontrakt z firmą został zerwany, a więcej o tym wydarzeniu przeczytacie m.in. w tym miejscu.Od tamtej pory wszyscy są o wiele bardziej wyczuleni na to jakie słowa padają z ust szwedzkiego YouTubera. Ostatnio, podczas transmisji na żywo, złapany został na gorącym uczynku, kiedy to wypowiedział słowo "nigger", czyli dosłownie "czarnuch".Natychmiastowo spotkało się to z reakcją ogromnej liczby osób, które poczuły się urażone tym wyrażeniem. Swojego niezadowolenia nie kryją również firmy współpracujące z twórcą. Wśród nich jest szef studia Campo Santo, który na Twitterze poinformował, że nie pozostanie bez reakcji w związku ze słowami YouTubera i będzie wnioskował o usunięcie contentu powiązanego z Pewdsem, a jego produkcjami.Felix z kolei postanowił nagrać specjalny film, gdzie przeprasza wszystkich, którzy poczuli się w jakikolwiek sposób dotknięciu padniętym wyrażeniem oraz mówi, że powiedział to pod wpływem chwili.Wiele osób może oczywiście uznać, że PewDiePie nie zrobił praktycznie nic złego, a cała afera wybuchła tylko dlatego, że jest on największym twórcą i ma za sobą kilka podobnych sytuacji. Być może i jest w tym dużo prawdy, lecz miejmy nadzieję, że mając świadomość swej popularności, Felix będzie jeszcze bardziej uważał na słowa i unikał tego typu nieprzyjemności.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.