PewDiePie ma już 80 milionów subskrypcji!

PewDiePie ma już 80 milionów subskrypcji!

Stało się! Mamy pierwszy kanał który osiągnął ponad 80 milionów subskrypcji. Dokonał tego nikt inny, jak szwedzki król YouTube - PewDiePie.


PewDiePie, czyli Felix Kjellberg plasuje się na szczycie pod względem ilości subskrybentów od 2013 roku. W ostatnim roku dołączył do walki o TOP 1 YouTube indyjski kanał T-Series, który aktualnie posiada prawie 79,5 miliona subskrypcji.T-Series to kanał, który zajmuje się głównie publikowaniem bollywoodzkich trailerów oraz muzyki. Wiele osób spekulowało, że ma on prześcignąć szwedzkiego YouTubera, jednak PewDiePie otrzymał ogromne wsparcie od innych twórców i swoich fanów, dzięki czemu pozostał on na pierwszym miejscu.

Wielu z nich posunęło się do dość radykalnych działań, o których było głośno ostatnimi czasy. Mowa tutaj o tym jak MrBeast wykupował billboardy, czy atakach hakerskich na drukarki oraz sprzęt Google w celu promowania szweda.


Sam PewDiePie wypowiada się dosyć neutralnie na temat indyjskiego kanału. Być może dla tego, że zdaje sobie sprawę z tego, że ta walka przyniosła mu wielu nowych subskrybentów.
Naprawdę nie dbam o T-Series, naprawdę nie, ale myślę, że jeśli YouTube zmieni się w sposób, w którym będzie bardziej korporacyjny, [wtedy] coś innego zajmie ich miejsce. Myślę, że ludzie bardzo lubią to połączenie, myślę, że coś innego się pokaże, jeśli okaże się zbyt korporacyjny - skomentował Felix Kjellberg

A czy Ty subskrybujesz PewDiePie?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.