PewDiePie podsumowuje swój najlepszy tydzień w życiu!

PewDiePie podsumowuje swój najlepszy tydzień w życiu!

Felix Kjellberg to twórca internetowy, który niewątpliwie przejdzie do historii globalnego internetu. PewDiePie przebił wczoraj barierę 100 milionów subskrypcji na swoim „youtubowym” kanale – stało się to po ponad 8 latach od momentu publikacji pierwszego wideo.


PewDiePie długo pracował na sukces, który możemy dziś świętować. Trudno tak naprawdę wyjaśnić fenomen Felixa i raczej nie warto podejmować takiej próby – na stanie się topowym twórcą wpłynęło zapewne mnóstwo czynników. Charakter, regularność i szczęście to tylko kilka z nich.

YouTuber wywoływał na przestrzeni tych wszystkich lat liczne kontrowersje. Najgłośniejszą aferą powiązaną z Felixem była niewątpliwie ta, podczas której oskarżony został o promowanie rasistowskich treści. Chyba nie trzeba przypominać filmiku z indyjskimi chłopcami skaczącymi w opaskach na głowach z napisem „Death to all Jews”.

Trochę zabawnym zrządzeniem losu jest fakt, że PewDiePie swoją przygodę z nagrywaniem rozpoczął od gry Minecraft, a barierę 100 milionów subskrypcji przekroczył akurat w momencie, kiedy wrócił do publikacji materiałów z tejże produkcji. Poniżej znajdziecie dwa filmy, które świetnie zobrazują jak zmieniła się twórczość Felixa na przestrzeni tych ośmiu lat.
Sierpień to dla twórcy bardzo intensywny miesiąc. Nie tak dawno Felix wziął ślub, a teraz przyszło mu zostać pierwszą osobą, która przekroczyła próg 100 milionów subskrypcji (nie licząc oczywiście konglomeratu muzycznego w postaci T-Series). Wyjątkowy materiał z gratulacjami dla PewDiePie postanowił przygotować także zespół YouTube.Trudno się dziwić temu, że był to zatem dla twórcy jego najszczęśliwszy tydzień w życiu. Do osiągnięć z lekkim przymrużeniem oka można w końcu dodać pokonanie Smoka Endu w finałowym odcinku serii z Minecrafta (film wyżej). O wszystkich tych wydarzeniach Pewds mówi w swoim najnowszym odcinku, w którym komentuje odnoszące się do nich memy. Twórca zapowiada także krótką przerwę spowodowaną miesiącem miodowym z Marzią. YouTuber w filmie odpowiada także na prośby fanów dotyczące vlogów z wakacji nowożeńców. Jak się okazuje, po powrocie pojawi się jeden materiał podsumowujący wyjazd pary.Dla przypomnienia – Felix założył swój kanał 29 kwietnia 2010 roku. Pierwszy materiał opublikował 2 października 2010 roku. Do tej pory jego filmy obejrzano ponad 23 miliardy razy. Twórcy składamy najszczersze gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.