Transparenty z polskimi przekleństwami w PES 2018 - o co chodzi?

Transparenty z polskimi przekleństwami w PES 2018 - o co chodzi?

Nie od dziś wiadomo, że w świecie multimedialnej rozgrywki, o miano najlepszej gry piłkarskiej z prawdziwego zdarzenia walczą FIFA od Electronic Arts i PES od Konami. Oczywiście większą sławą i wzięciem cieszy się FIFA, niemniej produkcja japońska również ma wiele zalet i nie bez powodu przez wielu nazywa jest symulatorem z prawdziwego zdarzenia - także jeśli chodzi o rzeczy jakie możemy zobaczyć na wirtualnych trybunach.


Ostatnio w sieci pojawił się zrzut ekranu z gry Pro Evolution Soccer 2018, na którym widać transparent z pewnym popularnym niecenzuralnym polskim hasłem często pojawiającym się na meczach naszej rodzimej ligi czy reprezentacji. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że hasło to średnio nadaje się do przekazywania go dalej i umieszczania jako wizytówki polskich kibiców w grze.

Wielu zastanawiało się czy faktycznie Konami świadomie zdecydowało się na taki krok i nie sprawdziło co owe hasło znaczy. Okazało się jednak, że najnowsza odsłona PESA (jak z resztą i poprzednie) umożliwia wygenerowanie własnych napisów na stadionach i powyższe zdjęcie jest właśnie tego efektem, także nic nie wskazuje na to by faktycznie taki napis znaleźć się w standardzie finalnej wersji gry. Co ciekawe w sieci pojawiają się również inne podobne transparenty dotyczące np. zwolnienia aktualnego trenera Arsenalu, które szybko zyskują popularność, lecz i one są jedynie wymysłem fanów także wszyscy oburzeni mogą spać spokojnie.


Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.