Trwa produkcja ostatniego sezonu Peaky Blinders

Trwa produkcja ostatniego sezonu Peaky Blinders

Nadchodzi ostatni sezon popularnego serialu Peaky Blinders. Jednak to nie koniec tej historii. Zostanie ona kontynuowana w innej formie!


Peaky Blinders to popularny serial od BBC produkowany od 2013 roku. Obecnie w trakcie przygotowań jest 6 sezon, który - jak ogłasza jeden z twórców Steven Knight - będzie tym ostatnim.

Akcja serialu rozgrywa się w latach 20. XX w., tuż po zakończeniu I wojny światowej. Opowiada on o rodzinie Shelbych, którzy tworzą gang w Birmingham w Anglii. Przenoszą nas w świat walki o władzę i prestiż. Produkcja jest jedną z głośniejszych ostatnich lat, zebrała wysokie oceny zarówno od widowni, jak i krytyków. Dostępna jest obecnie na Netflixie.

Źródło: Rotten Tomatoes


Niedawno oficjalnie ogłoszono rozpoczęcie zdjęć do 6 sezonu serialu. Reżyser pisze:
To był niesamowicie trudny i wymagający okres dla każdego (...) Wszyscy bardzo ciężko pracowaliśmy nad tym, aby odbyło się to w możliwie jak najbezpieczniejszych warunkach i jestem bardzo dumny z zespołów, które przyczyniły się do tego, że jesteśmy dziś tutaj.
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anthony Byrne (@antobyrne75)


I chociaż to będzie ostatni sezon, to fani nie muszą się martwić. Zapowiedziano kontynuację, ale w całkiem innej formie. Jakiej? Jeszcze nie wiadomo.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.