PayPal wprowadza ukrytą opłatę w wysokości 50zł

PayPal wprowadza ukrytą opłatę w wysokości 50zł

Nie używasz już usługi PayPal? Zwróć uwagę na przechowywane środki w obrębie serwisu - możesz stracić nawet 50 zł.


PayPal wprowadza opłatę za nieaktywne konto już od 16 grudnia 2020 roku. Nowa aktualizacja umów pojawiła się już we wrześniu. O opłatach za nieużywanie serwisu mówi punkt regulaminu:
Opłata za brak aktywności będzie równa mniejszej z dwóch wartości: opłaty w wysokości 50 złotych lub salda pozostałego na koncie użytkownika.

Użytkownicy kont nieaktywnych przez 12 kolejnych miesięcy mogą spodziewać się więc przykrej niespodzianki. Nie dotyczy to tych, którzy w serwisie nie przechowują żadnych środków.Brak aktywności może być rozumiany różnie a nowy regulamin niestety nie mówi o tym jednoznacznie. Prawdopodobnie wystarczy jedynie zalogować się na konto lub dokonać jakiejkolwiek płatności za pomocą PayPala.

Wprowadzenie opłaty za niekorzystanie z konta spotkało się z ogromną krytyką wśród użytkowników. Kto wie czy nie był to znaczący krok dla firmy ku utracie znaczącej ilości klientów. Jedno wiadomo na pewno - wiele kont przed 16 grudnia zostanie zamkniętych.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.