PayPal pozwala już na wysyłanie i otrzymywanie pieniędzy przez Messengera!

PayPal pozwala już na wysyłanie i otrzymywanie pieniędzy przez Messengera!

Jakiś czas temu byliśmy świadkami udostępnienia dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych opcji zamawiania jedzenia przez aplikację Facebook. Tym razem postanowiono pogłębić współpracę z firmą PayPal, której wynikiem będzie możliwość przesyłania i odbierania pieniędzy przez aplikację Facebook Messenger. 


Jak na razie ta innowacja udostępniona została tylko i wyłącznie użytkownikom PayPal'a z Ameryki. O co dokładnie chodzi? Od momentu wprowadzenia tejże nowości, każdy może poprzez aplikację Facebook Messenger połączyć się ze swoim kontem PayPal i przesyłać bądź odbierać pieniądze. Wystarczy tylko kliknąć niebieską ikonę "+" w zakładce z naszymi kontaktami, przejść do "Płatności" i wybrać opcję PayPal.Funkcja ta jednak nie będzie zastępować autorskiego systemu płatności od Facebooka, lecz stanowić dla niego pewną alternatywę. Warto zaznaczyć, że PayPal zaangażował się w podobną współpracę także z Apple, gdzie płacić integrując się z kontem można również w aplikacji iMessage.

Nie mamy oczywiście jakiejkolwiek informacji o planach wdrożenia tejże nowości na rynek polski - nie wiadomo czy na pewno do nas w ogóle zawita.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.