Paweł Jumper doczekał się remastera w 1440p

Paweł Jumper doczekał się remastera w 1440p

Polska scena memiarska na rynku międzynarodowym wypada ponadprzeciętnie, mogąc się pochwalić setką internetowych hitów, które mimo wielu lat, bywają cytowane po dziś dzień. Jednym z nich jest opublikowany już 14 lat temu "Paweł Jumper", który doczekał się remastera z krwi i kości!


Nagrany w 2006 roku "Paweł Jumper-Orginał" trafił na YouTube 28 sierpnia 2010 roku i został obejrzany łącznie ponad 3,3 miliona razy. Film, z bliżej niewyjaśnionych przyczyn, zaczął przeżywać swój renesans pod koniec zeszłego roku, co na nowo rozpopularyzowało legendarny wyczyn kaskaderski Pawła w całym kraju. Użytkownik kryjący się pod nazwą TURBO, postanowił odświeżyć klasyka, technologicznie podnosząc jakoś kultowego nagrania do rozdzielczości 1440p oraz 60 klatek na sekundę. Efekty możecie zobaczyć sami:


Nie jest to rzecz jasna profesjonalny remaster, jednak pozwala nam zobaczyć między innymi owiany legendą bolid wyposażony w "same szimanochy", w znacznie wyraźniejszej postaci. Jeśli chcecie zobaczyć miejsce przedstawione na nagraniu w najlepszej możliwej jakości, czyli na własne oczy, musicie udać się do wsi Raciniewo w gminie Unisław, bowiem to tam znajduje się ten najsłynniejszy w Polsce obiekt kaskaderski. 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.