Polski YouTuber wyrzucony z Dubaju!

Polski YouTuber wyrzucony z Dubaju!

Twórca ten od dłuższego czasu pokazywał w sieci jak wygląda normalne, codzienne życie w Dubaju. Teraz jego widzowie przyzwyczaić się będą musieli do materiałów z kompletnie odmiennego kraju. Mowa tutaj o Pawle Gołdychu, który musiał opuścić Zjednoczone Emiraty Arabskie. 


Powodem takiego stanu rzeczy nie było w tym przypadku złamanie prawa przez tytułową osobę, a wręcz odwrotnie - twórca musiał wyjechać z Dubaju, aby go nie złamać. O co dokładnie chodzi?

Dubaj to jeden z siedmiu emiratów ZEA.


Dubaj to miasto, które pochwalić może się naprawdę wieloma rzeczami - jedną z nich jest jedna z najniższych stóp bezrobocia na świecie (czy też wręcz jej brak). Obowiązujące tam prawo jest w kwestii osób, które nie są bezpośrednio obywatelami ZEA, bardzo surowe - tacy ludzie, kiedy stracą pracę lub po prostu jej nie znajdą, muszą opuścić Dubaj w przeciągu 30 dni. Jako że procent prawdziwych obywateli jest naprawdę niewielki (a większość z nich to członkowie rządu bądź innych, bogatych przedsiębiorstw) to nie może być mowy o przetrzymywaniu osób z zewnątrz, którzy nie chcą lub nie mogą pracować.

Paweł Gołdych nie przedłużył umowy w poprzedniej pracy i dobrowolnie z niej zrezygnował - skutek był oczywisty. Twórca miał 30 dni na opuszczenie Dubaju. Tak też zrobił i aktualnie przeprowadził się do Tajlandii, gdzie będzie prowadził normalne życie i oczywiście nagrywał kolejne materiały. YouTuber dosyć często powracać będzie do Dubaju, bo mieszka tam jego dziewczyna, którą planuje odwiedzać co miesiąc lub dwa. Po więcej szczegółów odnośnie opuszczenia ZEA przez Polaka zapraszamy poniżej: 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.