Pasha: doszliśmy do tego wszystkiego od zera

Pasha: doszliśmy do tego wszystkiego od zera

E-sport w Polsce to temat bardzo popularny i nie sposób nie zatrzymywać się przy ciekawych wypowiedziach czy wywiadach znanych, profesjonalnych graczy. Dzisiaj przyjrzymy się słowom Jarosława "Pashy" Jarząbkowskiego - niewątpliwie bardzo rozpoznawalnego gracza polskiej drużyny Virtus.pro.


Wczoraj na rosyjskim kanale Epicenter gg pojawił się materiał w którym prezenter (Oleh Kulikov) przeprowadził krótki wywiad ze wspomnianym wyżej graczem drużyny Virtus.pro. Wszystko to z odbywającego się w Moskwie turnieju "EPICENTER: Moscow". Jeżeli uważnie obserwujecie scenę e-sportu to zapewne wiecie również, że nasza ojczysta drużyna ostatnio mocno skoczyła do góry w rankingach plasując się na 1 (!) miejscu.

Sam wywiad z Pashą poruszał tematy wspinania się po szczeblach kariery i zaczynając praktycznie od zera kończąc na samym szczycie e-sportowych rankingów jeżeli chodzi o grę Counter Strike: Global Offensive. Jarosław zahaczył nieco o temat graczy Dota 2, którzy jego zdaniem nie zasłużyli za zarabianie tylu pieniędzy oraz osiągnięcie takich sukcesów w postaci wygranych światowych turniejów, ponieważ ich staż w porównaniu do e-sportowców ze świata CS:GO jest znikomy. Pasha poruszył również tematy stricte prywatne, takie jak kontakty ze swoją rodziną, żoną, córką. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia poniższego wywiadu, ponieważ naszym zdaniem naprawdę warto wysłuchać kilku słów naszego przedstawiciela jeżeli chodzi o elektroniczny sport w Polsce.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy drużyny Virtus.pro. W chwili pisania tego artykułu trwa właśnie mecz, w którym Polacy mierzą się z drużyną Fnatic. Jesteśmy pewni, że Virtusi pokażą swoje prawdziwe ja i wygrają ten wielki turniej.

Co sądzicie o wywiadzie z Pashą? Piszcie w komentarzach, jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.