Znany raper zwyzywał rapujących YouTuberów

Znany raper zwyzywał rapujących YouTuberów

Czołowych polskich raperów jak i YouTuberów łączy wbrew pozorom bardzo dużo. Jedni mają wyjątkowo przyjazne relacje, a inni mają ze sobą na pieńku. Szczególnie negatywne podejście do tych drugich ma Paluch, który na ostatnim koncercie w przypływie emocji powiedział chyba o kilka słów za dużo.


Za czołowego rapującego YouTubera swego czasu uważany był Multi, który z tytułem twórcy YouTube zerwał raz na zawsze, poświęcając się w pełni muzyce. Trudno nie zgodzić się z tym, że kariera na portalu mu w tym pomogła, lecz teraz jako raper rozwija swoje skrzydła zbierając nowych fanów, którzy chwalą jego najświeższe poczynania. Jakby tego było mało, twórca świetnie zaaklimatyzował się w hip-hopowym środowisku, nagrywając już utwory z czołowymi polskimi raperami, w tym m.in. z Bedoesem, Whitem, Żabsonem czy nawet Peją.Co jakiś czas pojawiają się jednak głosy sprzeciwiające się twórczości czy to Multiego czy innych YouTuberów. Te napływają zazwyczaj ze strony nieco starszych raperów, ale nie tylko. Swego czasu głośno było o słowach Szpaka, który w utworze "Kontrola Jakości" na płycie Palucha zaśpiewał:
"Mam więcej jointów w kielni niż Young Multi dredów na łbie
Auto samo zmienia biegi, jak w gaciach wiozę paczkę"

Śpiewając dalej o "sortowaniu rapu chłamu" oraz dodając kilka wersów później:
Sprawdzam nowe kawałki czy gejplay'e z GTA
Zrobili se z rapu hobby, w lobby z LoL'a robią rap.

Później autor powyższego tekstu w jednym z wywiadów powiedział, że nie ma nic do Young Multiego oraz jego przeszłości, ale po prostu jego muzyka mu się nie podoba, dodając przy tym, że mógłby wyjść z nim na piwo.Inaczej było w przypadku Palucha, który od początku nie miał dobrego zdania o twórczości Young Multiego oraz innych YouTuberów. Na ostatnim koncercie w Warszawie raper odniósł się do słów Michała z wywiadu dla portalu dla CGM.pl, w którym Multi mówił otwarciu głów przez starą szkołę. Paluch na scenie wykrzyczał:
Wielu tym kuta******* się wydaje, że mogą z “Minecrafta” przeskoczyć tu i pie*****: “Ej ziomek, ale ty masz zamkniętą głowę”. Ja mam, k****, zamkniętą głowę, ty parówo? Naprawdę do mnie gadasz? Włodi dobrze zapytał tego kondoma, który stary raper ma zamkniętą głowę? Który? Chyba żaden. Chociaż tam paru bym znalazł, ale k**** gościu – zamknij p****.

Raper kontynuując monolog nawiązał także do innych YouTuberów:
To nie ma nic wspólnego z hip-hopem. To są typy, które wpi***** się tutaj przez modę. Cały ich odbiorca to jest odbiorca gier. Oni nie zostaną tu dłużej niż ich idol, który gra w te gierki i oni to oglądają. On pewnie zostanie, bo smród będzie się za nim ciągnął. Wielu kasztanów powie: “Ej, wy macie zamknięte głowy”. G**** prawda, 10 lat temu robiłem newschool".

Na ten moment Multi nie skomentował tego co na ostatnim koncercie powiedział w jego stronę Paluch. W internecie wybuchła natomiast burza odnośnie całego zdarzenia. Jedni chwalą znanego rapera za to co powiedział, a inni wręcz go wyśmiewają. Część z internautów wyrzuca Paluchowi jego własne wersy sprzed 8 lat. W utworze pt. "Nowy Trueschool" w refrenie sam zaśpiewał:
Czym jest trueschool? - to prawdziwa szkoła
Czym jest newschool? - to szkoła jest nowa
Gdzie jest różnica, skoro tak się k**** spinasz
I tak najważniejsze jest to, o czym nawijasz.

Co o tym wszystkim sądzicie? Czy ta sprawa będzie miała swoją kontynuację? Tego dowiemy się najprawdopodobniej w najbliższych dniach.

Źródło: cgm.pl

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.