Padł nowy rekord graczy w CS:GO!

Padł nowy rekord graczy w CS:GO!

Wydawać by się mogło, że o Counter-Strike: Global Offensive jakiś czas temu zrobiło się nieco ciszej. Zupełnie nie przeszkadza to jednak w popularności produkcji, która właśnie ustanowiła nowy rekord graczy przebywających jednocześnie w grze.


Nowy rekord został ustanowiony wczorajszego popołudnia, kiedy to w grze równocześnie przebywało dokładnie 901 305 użytkowników. Taka liczba została podana przez serwis SteamCharts, przedstawiający liczbę graczy w czasie rzeczywistym w danych produkcjach. Nowy rekord oznacza, że CS:GO jest w tym momencie najpopularniejszą grą na platformie Steam i wyprzedza takie produkcje jak Dota 2 czy Playerunknown’s Battlegrounds.Co istotne, poprzedni rekord został ustanowiony w kwietniu 2016 roku, gdy  zalogowanych było jednocześnie 850 tysięcy graczy. Nowy rekord to zatem przyrost wynoszący ponad 50 tysięcy nowych użytkowników. 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.