Paczki z Aliexpress od teraz będzie można odbierać w Paczkomatach!

Paczki z Aliexpress od teraz będzie można odbierać w Paczkomatach!

Aliexpress zdecydowanie wkupiło się w łaski obywateli naszego kraju i jest coraz chętniej używane do zamawiania różnorakich produktów. Strona mimo nadzwyczajnie zróżnicowanego wyboru asortymentu i bardzo korzystnych cen miała do tej pory jeden, lecz dosyć istotny problem jakim jest wysyłka. Sam proces transportu zamówionych artykułów do naszych domów budził wątpliwe zaufanie, jednak to wszystko ma się od teraz diametralnie zmienić.


Aliexpress, należące do chińskiej grupy Alibaba, nawiązało bezpośrednią współpracę z działająca na terenie Polski firmą InPost. Jest to dosyć spora zmiana na lepsze, ponieważ od teraz, swoje zakupy ze strony odbierzemy w najbliższym Paczkomacie. Do tej pory paczkami z Ali zajmowała się Poczta Polska, która przejmowała nadchodzące paczki od China Mail. Skutkowało to wieloma problemami związanymi z długim czasem realizacji zamówień, a niejednokrotnie nawet z zaginięciem paczek.Przesyłki z chińskich stron internetowych stanowią 30% wszystkich przesyłek jakie rocznie trafiają do naszego kraju, a więc będzie to ogromne ułatwienie procesu odbioru paczek. Nie jest to jednak jedyne udogodnienie jakie wynika ze współpracy Aliexpress i InPost, ponieważ od teraz dostępna będzie opcja śledzenia naszych zamówień przez system trackingowy InPost'u. Dodatkowo jak zapowiada InPost, wysyłka w zamówieniach na kwotę większą niż 5$ będzie darmowa. 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.