Overwatch najbardziej dochodową grą na PC w 2016 roku!

Overwatch najbardziej dochodową grą na PC w 2016 roku!

Blizzard niedawno obchodził swoje 25 lecie istnienia na Blizzconie 2016, gdzie zaprezentował mnóstwo nowości do swoich wszystkich wspieranych tytułów. Najnowsze dzieło - Overwatch - ujrzało światło dzienne w tym roku i praktycznie od razu przyciągnęło do siebie miliony użytkowników. Nie tak dawno przecież w mediach pojawiła się informacja, że sprzedano ponad 20 milionów kopii tej gry. Teraz już wiemy, że jeśli chodzi o rynek PC w 2016 roku to przychody Overwatch'a stanowią aż 10% całości.


Na początku grudnia odbył się jeden z ważniejszych plebiscytów jeśli chodzi o gry komputerowe - The Game Awards. Overwatch nominowany był w pięciu kategoriach - najlepsza gra roku, najlepsza animacje, najlepsza gra akcji, najlepsza gra multiplayer oraz najlepsza gra e-sportowa. Po zaciętych walkach pomiędzy m.in. Battlefield 1 oraz Uncharted 4 najmłodszemu dziecku Blizzarda udało się zdobyć aż trzy statuetki. Najważniejszą z nich była niewątpliwie ta mianująca Overwatch'a grą roku. Ponadto sam Blizzard ogłoszony został studiem roku.

20141108024619a0dxq9080hs8ahoc

Po gali wręczenia nagród pewna grupa graczy była zniesmaczona takim wynikiem, gdyż według nich Overwatch nie zasługuje na takie ważne miano. Kilka dni temu jednak pojawiło się podsumowanie dochodowe rynku gier na platformę PC, które wskazuje jednoznacznie, że to właśnie gra Blizzarda zdobyła serca użytkowników.

Firma SuperData Research zajmująca się badaniem rynku gier wideo opublikowała podsumowanie roku 2016 jeśli chodzi o platformę PC. Gdy spojrzymy na poniższe TOP 5 od razu możemy zauważyć kto jest jednogłośnym zwycięzcą. Overwatch kończy rok z przychodami na poziomie prawie 600 milionów dolarów, co stanowi aż 10% całego rynku gier na PC. Ponad dwa razy gorzej wypadł Valve i jego Counter Strike: Global Offensive - 257 milionów dolarów. Za nimi znajduje się Guild Wars 2, Minecraft oraz Fallout 4.

TOP 5 najbardziej dochodowych gier na platformę PC jeśli chodzi o rok 2016. Na pierwszym miejscu Overwatch - dwa razy gorzej wypadł CS:GO. TOP 5 najbardziej dochodowych gier na platformę PC jeśli chodzi o rok 2016. Na pierwszym miejscu Overwatch - dwa razy gorzej wypadł CS:GO.


Sądząc po liczbie sprzedanych egzemplarzy i zarobionej kwocie możemy być chyba spokojni o rozwój Overwatch'a w najbliższym czasie. Blizzard na pewno będzie dbał o regularność dodawanych nowości tak, aby utrzymać przy sobie jak największą liczbę graczy.

Co sądzicie o Overwatch'u?


 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.