Tyle zarobią profesjonalni gracze Overwatch League

Tyle zarobią profesjonalni gracze Overwatch League

Już w tym roku ruszy zapowiedziane na Blizzconie Overwatch League. Blizzard podzielił się kolejnymi szczegółami - a mianowicie potencjalnym wynagrodzeniem graczy!
Ogromne przedsięwzięcie, jakim jest Overwatch League, ruszy już w tym roku. Zespoły na przestrzeni sierpnia, września i października będą mogły podpisać roczne kontrakty z wybranymi graczami. A jakie wynagrodzenia czekają na graczy, którym uda się zapewnić wstęp do ligi? Minimalne roczne wynagrodzenie dla gracza to aż 50 tysięcy dolarów. Dodatkowo gracze otrzymają ubezpieczenie zdrowotne, plany emerytalne, zakwaterowanie na czas trwania sezonu i co najmniej 50% z zebranej puli nagród (podzielone na członków drużyny). Łącznie bonusy w pierwszym sezonie wynosić będą 3,5 miliona dolarów, i co najmniej milion z tego trafi do zwycięskiej drużyny.Odpowiadając na pytania o składy i kompozycje drużyn, Blizzard odpowiada, że każda drużyna będzie mogła składać się z od 6 do 12 graczy, bez blokad związanych z miejscem pochodzenia czy zamieszkania zawodników. Overwatch League będzie pierwszą e-sportową ligą o strukturze drużyn bazujących na miastach. Obecnie znamy 7 drużyn, których właściciele związani są z tradycyjnym sportem, gamingiem czy też z przemysłem innego typu.

  • Boston (Robert Kraft, New England Patriots)

  • New York (Jeff Wilpon, New York Mets)

  • Los Angeles (Noah Whinston,  Immortals)

  • Miami-Orlando (Ben Spoont, Misfits Gaming)

  • San Francisco (Andy Miller, NRG Esports)

  • Shanghai (William Ding, NetEase)

  • Seul (Kevin Chou, Kabam)
Mecze będą rozgrywane w czwartki, piątki i soboty na e-sportowej arenie w Los Angeles. Dokładny harmonogram i informacje o sprzedaży biletów będą dostępne bliżej daty rozpoczęcia sezonu. Blizzard ma nadzieję na rozwój lokalnych społeczności Overwatch, w których wykształcą się zarejestrowane zespoły prowadzące wydarzenia na swoim własnym, domowym terytorium. Takie rozgrywki miałyby być uzupełnieniem Otwartej Dywizji oraz regionalnych mistrzostw. Mike Morhaime, CEO Blizzard Entertainment mówi, że "Overwatch to gra o grupie zróżnicowanych bohaterów, którzy walczą optymistyczną przyszłość, a Overwatch League ma być przedłużeniem dla tego ducha". Więcej informacji na temat ligi znajdziecie na jej oficjalnej stronie.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl