Oto nowe emoji na 2019 rok!

Oto nowe emoji na 2019 rok!

Polski alfabet składa się z 32 znaków i nie wygląda na to, żeby coś miało się w tym temacie zmienić. Natomiast w przypadku emoji, których także używamy do wyrażania swoich uczuć i myśli, w tym roku czeka nas 230 nowych symboli.


Unicode Consortium zdecydowało, których emoji będziemy mogli używać do lepszego wyrażania naszych myśli i uczuć. Otóż zdecydowano, że dostaniemy 59 całkowicie nowych symboli, a jeśli wliczymy w nie warianty płci i koloru skóry, to otrzymamy ich aż 230.

Motywem przewodnim części z nich będzie dostępność. Otrzymamy bowiem ikonkę wózka inwalidzkiego, psa przewodnika czy głuchoniemych ludzi. Pojawią się też nowe zwierzęta w postaci leniwca, flaminga czy orangutana, a także nowe symbole żywności, takie jak: wafle, sok z kartonu czy cebula. Będziemy mogli też zarażać ziewaniem i znieważać czyjąś męskość... Zobaczcie zresztą sami:Niestety jednak na nowe emoji będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Twórcy twierdzą bowiem, że możemy spodziewać się ich na przełomie września i października, kiedy Apple oraz Google wypuszczają duże aktualizacje swoich systemów.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.