Oto najpopularniejsze wyszukiwania Google w 2021 roku w Polsce

Oto najpopularniejsze wyszukiwania Google w 2021 roku w Polsce

Zbliża się koniec z roku, a z nim czas podsumowań. Dlatego też Google przedstawiło ranking najpopularniejszych haseł z 2021 roku - nie tylko globalny, ale także dotyczący poszczególnych krajów.


"Rok 2021 w wyszukiwarce" - tak brzmi tytuł 2-minutowego filmiku od Google, który podsumowuje najczęstsze wyszukiwania tego roku. Jak można było się spodziewać, głównym tematem jest pandemia oraz nastroje ludzi podczas jej trwania, nie zabrakło także sportu oraz najpopularniejszych artystów.


Jednak jakie tematy uzyskały popularność w 2021 roku w Polsce? Google podzielił je na kilka sekcji.

Pierwszą z nich jest Najszybciej zyskujące popularność. Tu niewiele może nas zaskoczyć. Na pierwszym miejscu plasuje się Euro 2020, tuż zaraz Krzysztof Krawczyk oraz spis powszechny. Na liście nie zabrakło też popularnego w ostatnim czasie koreańskiego serialu produkcji Netflixa - Squid game, a także słynnych lodów Ekipy.Natomiast w rankingu tematów, o których się mówiło znaleźć można m.in. spis powszechny, Afganistan oraz szczepienia COVID-19.Jeśli chodzi o seriale oraz filmy, to na pierwszym miejscu znajdują się Diuna oraz Squid game. Najbardziej popularne były produkcje Disneya oraz Netflixa.

Najpopularniejszymi muzykami byli: polski raper Mata, zwycięzcy tegorocznej Eurowizji Maneskin oraz polska artystka Young Leosia. Natomiast w kategorii koncertów oraz tekstów piosenek widocznie przeważają polscy artyści tacy jak Mata czy Ekipa.O tych osobach Polacy myśleli najczęściej w 2021 roku:

Zastanawialiście się kiedyś czy napisać "narazie" czy "na razie"? W tym roku nie byliście jedyni!Natomiast nie jednego może zdziwić, że najczęściej wyszukiwanym przepisem nie był ten na pierogi, lecz na pączki domowe!Co w tym roku najbardziej śmieszyło Polaków? Wygląda na to, że memy polityczne przodowały w 2021 roku.Warto też zwrócić uwagę, jakie pytania najczęściej zadawali Polacy.Źródło: Google

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.