Oto kiedy Disney+ zadebiutuje w Polsce

Oto kiedy Disney+ zadebiutuje w Polsce

Niedawno szef koncernu Disney ogłosił, że serwis streamingowy Disney+ zadebiutuje w Polsce dopiero latem 2022 roku. Fani są zawiedzeni, ponieważ poprzednie spektulacje mówiły o wrześniu tego roku.


W tym miesiącu odbyła się konferencja wynikowa za trzeci kwartał roku finansowego 2021 Disneya. Podano na niej oficjalną datę debiutu Disney+ w Europie Wschodniej. Niestety nie ujrzymy tej platformy streamingowej w Polsce w tym roku, chociaż spekulowano, że ma się ona pojawić na jesień. Świadczyło o tym m. in. dodawanie polskich napisów do kolejnych tytułów z biblioteki serwisu. Jednak szef Disneya - Bob Chapek - ogłosił na konferencji, że plaforma pojawi się dopiero latem 2022 roku. Opóźnienie podobno jest spowodowane przede wszystkim pandemią Covid-19.
- Przesunęliśmy datę premiery z końca 2021 r. na lato 2022 r., głównie po to, aby umożliwić rozszerzenie zasięgu, który obejmie część Bliskiego Wschodu i Afryki Południowej - wytłumaczył Chapek.

Disney+ pojawił się w listopadzie 2019 r., a w swojej bibliotece ma produkcje marek takich jak: Marvel, National Geographic, Pixar i Star Wars. Na tę chwilę dostępny jest m. in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Puerto Rico, Belgii, Danii, Finlandii, Islandii, Luksemburgu, Norwegii, Szwecji, Portugalii, Austrii, Francji, Hiszpanii, Indiach, Indonezji, Irlandii, Japonii, Monako, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Włoszech. A jego koszt w przeliczeniu na polską walutę wynosi około 30-40 zł za miesiąc lub 310-430 zł za pakiet roczny.


Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.