Oto jak YouTube zmieni nasz świat

Oto jak YouTube zmieni nasz świat

YouTube to jeden z najważniejszych tworów Internetu. Korzystanie z tego portalu stało się niemalże tak samo oczywiste, jak posiadanie smartfona. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z wpływu serwisu na to, jak wygląda współczesny świat. 


Ten temat postanowił podjąć Rafał Masny, który od wielu lat działa w sieci jako twórca treści właśnie na YouTube. W swoim najnowszym materiale skupia się na tym dlaczego platforma powoli wypiera telewizję oraz jaki upust emocjonalny dała osobom niemającym wcześniej możliwości kreowania filmów. Członek grupy ABSTRA zahaczył również o zagrożenia jakie niesie za sobą rozwój YouTube, więc pomimo zawodu jaki wykonuje starał się zachować pewną obiektywność. Materiał znajdziecie poniżej.Nie da się ukryć, że YouTube ma ogromny wpływ na to dzisiejszy wizerunek świata. Internet staje się dla ludzi coraz ważniejszym i popularniejszym narzędziem pracy i rozrywki, a zasób filmów dostępnych na platformie od Google jest wręcz nieograniczony.

Spowolnienie dynamicznego wzrostu znaczenia portalu zdaje się być niemożliwe i tutaj należy zadać sobie pytanie - czy to dobrze? Jak zazwyczaj bywa w przypadku takich pytań, istnieją dwie strony medalu.

Źródło: YouTube

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.