Oto ile osób w Polsce korzysta z Netflixa

Oto ile osób w Polsce korzysta z Netflixa

Na chwile obecną, Netflixa można uznać za niekwestionowanego lidera rynku streamingu wideo na całym świecie. Platforma poza pojawiającymi się co rusz produkcjami oryginalnymi, importuje do swojej biblioteki coraz więcej filmów, czego efektem jest coraz większe zainteresowanie ofertą, przyciągającą coraz więcej polskich konsumentów z każdym miesiącem. 


Swoje dane analityczne opublikowała firma Comparitech, a dotyczyły one przyrostu subskrybentów oraz przychodów serwisu na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Raport dotyczy zarówno wyników globalnych, jak i tych z konkretnych regionów, jednak te drugie są tylko szacowane, bowiem Netflix niechętnie się nimi dzieli. Z udostępnionych danych wynika, że pod koniec I. kwartału 2020 roku, Netflix zgromadził 879 tysięcy polskich użytkowników, co jest wynikiem o ponad 100 tysięcy większym względem zeszłego roku. Jeśli platforma utrzyma swoje obecne zainteresowanie, istnieją realne szansę na przekroczenie miliona polskich subskrybentów, jeszcze w tym roku. Analiza Comparitech zdradza nam również globalne wyniki serwisu, z którego w I. kwartale 2020 roku korzystało już 182,86 mln osób, generując 709 milionów $ zysku netto.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.