Oto co YouTube szykuje w nowej aktualizacji

Oto co YouTube szykuje w nowej aktualizacji

Użytkownicy serwisu YouTube najczęściej mają stosunek ambiwalentny do zmian, które w nim zachodzą. Nie zawsze są one trafione, choć zdarzają się również te bardziej pożyteczne. Co czeka nas tym razem?


Serwis Android Police przeanalizował kod źródłowy nadchodzącej aktualizacji, dzięki której aplikacja YouTube będzie opatrzona numerkiem 14.06. Największa zmiana dotyczy możliwości pobierania filmów do oglądania ich w trybie offline w rozdzielczości Full HD - dotychczas było to tylko HD. Niestety jednak opcja oglądania offline nie jest u nas jeszcze dostępna.Najbardziej interesującą informacją dla twórców jest nowy kanał powiadomień. Dzięki niemu YouTube pozwoli na wyświetlanie powiadomień już przy uploadowaniu filmu. Nowością będzie także możliwość przesyłania obrazu z gier, czyli streamowania na YouTube. Aktualnie serwis ma do tego osobną aplikację, jednak ma ona zostać zamknięta, a jej funkcjonalność przeniesiona do tej głównej. W kodzie nowej aplikacji pojawił się także zapisek dotyczący "Technodrome", o którym jednak jeszcze nic nie wiadomo.

Wszystkie te rewelacje należy jeszcze traktować jako nieoficjalne, ponieważ są one oparte tylko na analizie kodu źródłowego nadchodzącej aktualizacji przez serwis Android Police. Prawdopodobnie będą one miały odzwierciedlenie w rzeczywistości, jednak jeśli chodzi o polski rynek, nie jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy i czy wszystkie nowości zostaną udostępnione.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.