Powstała strona ukazująca promocyjne oszustwa na Black Friday

Powstała strona ukazująca promocyjne oszustwa na Black Friday

Amerykańskie święto promocji, jakim jest Black Friday, od lat co roku motywuje miliony mieszkańców USA do zakupów. Zwyczaj przyjął się już prawie na całym świecie, a jakiś czas temu przeniósł się również do internetu, gdzie w różnych sklepach internetowych możemy natrafić na interesujące okazje. Niekiedy zdarza się, że sprzedawcy wykorzystują tę sytuację, aby dokonać tak zwanej manipulacji cenowej, której łatwo możecie uniknąć dzięki stronie Fake Friday!


Fake Friday to witryna internetowa, która śledzi oraz archiwizuje ceny konkretnych przedmiotów. Możemy na niej wpisać model dowolnego produktu, a jeśli strona posiada go w bazie danych, pokaże nam jak zmieniała się jego cena u konkretnego sprzedawcy na przestrzeni ostatnich miesięcy.


Napisałem bota, który kilka razy w miesiącu sprawdzał ceny produktów w sklepach z elektroniką. Podaję tutaj najniższą cenę jaką bot odczytał w ostatnich 6 miesiącach. To są ceny takie jakie podawały strony. Łącznie kilkadziesiąt tysięcy produktów ma tutaj swoje ceny- anonimowy autor serwisu

Działanie serwisu jest nieocenione jeśli chodzi o promocję związane z Black Friday. Niektórzy sprzedawcy celowo podnoszą ceny konkretnych produktów na chwilę przed tym dniem, aby w czasie jego trwania kusić konsumentów sztucznymi promocjami. Jeżeli podczas jutrzejszych zakupów będziecie mieli jakiekolwiek wątpliwości, Fake Friday na pewno pozwoli wam zweryfikować daną ofertę.

źródło: GRY-OnLine.pl

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.