Oszuści próbują wyłudzić pieniądze podając się za Netflixa

Oszuści próbują wyłudzić pieniądze podając się za Netflixa

Wygląda na to, że szajka oszustów podszywa się pod Netflixa i wyłudza od użytkowników pieniądze. Do konsumentów wysyłane są wiadomości e-mail z prośbą o udostępnienie danych.


Baza polskich użytkowników Netflixa dynamicznie rośnie. Nie każdy z nich swobodnie porusza się po sieci i jest świadomy skrywających się tam niebezpieczeństw. Postanowili to wykorzystać oszuści, którzy podszywają się pod popularną platformę.

Część osób zaczęła donosić, że na ich skrzynkę odbiorczą przyszły wiadomości o treści "Zaktualizuj informacje dotyczące płatności". Mail wygląda praktycznie jak oficjalny, więc nic dziwnego, iż niektórzy zdecydowali się na kliknięcie w czerwony przycisk i zalogowali się na swoje konto oraz podali dane np. karty.

Źródło: Facebook (Michał Pietrzak)


Nie trzeba chyba dodawać co dzieje się dalej. Oszust otrzymuje pełen dostęp do środków finansowych. Co ciekawe, wiadomości były wysyłane nawet do osób... które z Netflixa nigdy nie korzystały.

Warto mieć się więc na uwadze. Przede wszystkim należy sprawdzać adres nadawcy - jeśli budzi jakieś podejrzenia, to pod żadnym pozorem nie wolno klikać w jakiekolwiek elementy interaktywne zawarte we wiadomości.

Dla ostrożności warto także zmienić hasło. Wszystkie informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz ewentualnych kroków, które można podjąć w razie sytuacji wyłudzenia danych znajdują się także na oficjalnej stronie platformy.

 

Dostaliście podejrzanego maila? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.